1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da gelin ve damatlar stüdyolardan çıktı
Diyarbakır'da gelin ve damatlar stüdyolardan çıktı

Diyarbakır'da gelin ve damatlar stüdyolardan çıktı

Diyarbakır'da dünya evine giren gelin ve damatlar düğün fotoğraflarını stüdyo yerine farklı mekanlarda çektirmeyi tercih ediyor.

A+A-

Tarihi mekanlar ya da Diyarbakır'ın Hevsel bahçelerinde çiftlerin mutlu gününü ölümsüzleştiren fotoğrafçılar, farklı olmak isteyen çiftlerin, stüdyolardan çok farklı mekanlarda fotoğraf çektirmek istediklerini dile getiriyor.

Diyarbakır'da fotoğrafçılarından Günay Değirmenci, evlenen çiftlerin en özel anlarını stüdyo yerine daha çok dış mekanlarda fotoğrafladıklarını belirtti. Yaklaşık 4 yıldan bu yana fotoğrafçılık yaptığını kaydeden Değirmenci, dış mekanlarda fotoğraf çekmenin hem çiftler açısından hem de maddi olarak kendileri açısından daha iyi olduğunu ifade etti.

Yaz mevsimi ile birlikte en çok ilgi gören mekanların tarihi Surlar ve Gazi Köşkü olduğunu kaydeden Değirmenci, "Gelin ve damat fotoğraflarını ya tarihi Surlarda ya Gazi Köşkünde ya da yemyeşil hevsel Bahçelerinde çektirmek istiyor. Çekimler çok eğlenceli oluyor. Kimi zaman çekim sırasında çok korkan gelinleri ise damatlar sakinleştiriyor" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT