1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da ‘Geleneksel Türk İslam Sanatları’ sergisi açıldı
Diyarbakır’da ‘Geleneksel Türk İslam Sanatları’ sergisi açıldı

Diyarbakır’da ‘Geleneksel Türk İslam Sanatları’ sergisi açıldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır’da İlim Yayma Cemiyeti Mevlana Halit Eğitim ve Kültür Evi tarafından “Geleneksel Türk İslam Sanatları” sergisi açıldı.

A+A-

İlim Yayma Cemiyeti Diyarbakır Şubesi Mevlana Halit Eğitim ve Kültür Evi tarafından “Geleneksel Türk İslam Sanatları” sergisi törenle açıldı.

Bağlar ilçesindeki bir alışveriş merkezinde yapılan açılışa, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, cemiyet üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Duaların okunduğu sergide, SODES projesi kapsamında öğrencilerin yaptığı el emeği göz nuru “Hüsn-i hat, Ebru ve Tezhip” resimleri sergilendi.

İlim Yayma Cemiyeti Diyarbakır Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Karakaş, Diyarbakır’ı ilim, kültür ve inanç açısından eski günlere taşıma adına bu tür çalışmalar yaptıklarını söyledi. Karakaş, “El emeği ve ölmekle yüz yüze olan bu sanatı tekrar Diyarbakırlı gençlerle tanıştırmış oluyoruz. Bizim gibi kuruluşların sayısını Allah artırsın. Artık insanlara şevket eli uzatan ve dışlamaktan ötürü bir kentin özlemini çekiyoruz” dedi.

(BE-MP-Y)

HABERE YORUM KAT