1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'da gazetecilere yüzme kursu
Diyarbakır'da gazetecilere yüzme kursu

Diyarbakır'da gazetecilere yüzme kursu

Basın İlan Kurumu Diyarbakır Şube Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklığıyla kentte görev yapan gazetecilere ücretsiz yüzme kursu verilecek.

A+A-

Ramazan ayı nedeniyle cumartesi akşamları düzenlenecek etkinliğin günleri ramazan sonrasında ihtiyaca göre değişebilecek. Kurs, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne ait Elazığ yolu üzerindeki spor kompleksindeki havuzda verilecek.

Etkinliğin ilk gününde Anadolu Ajansı Diyarbakır Bölge Müdürü Erdem Gültekin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullatif Umut, Basın İlan Kurumu Diyarbakır Şube Müdürü Halit Peltek ile yerel ve ulusal basın çalışanları bir araya geldi.

Faaliyetle ilgili AA muhabirine açıklama yapan Peltek, gazetecilerin yoğun iş temposu arasında spor yapma imkanı bulamadığı için böyle bir etkinliği hayata geçirdiklerini söyledi.

Asıl amaçlarının kentte görev yapan basın çalışanlarını bir araya getirmek olduğunu belirten Peltek, şöyle konuştu:

"Gazeteciler yoğun iş hayatı nedeniyle sosyal faaliyetlere zaman ayıramıyorlar. Havaların da ısınmasıyla yüzme kursu düzenlemeye karar verdik. Gazeteciler, burada hem yüzme öğrenecek hem de meslektaşlarıyla güzel vakit geçirebilecek. Yoğun iş temposundan az da olsa uzaklaşmak için tüm gazetecileri etkinliğe davet ediyorum"

Havuz ve ücretsiz kurstan yararlanmak isteyen gazetecilerin Basın İlan Kurumu Diyarbakır Şube Müdürlüğü ve Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'yle irtibata geçmesi gerekiyor.

HABERE YORUM KAT