1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da gaspçılar yakalandı
Diyarbakır'da gaspçılar yakalandı

Diyarbakır'da gaspçılar yakalandı

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da bir vatandaşın cep telefonunu gasp eden 2 kişi yakalandı.

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 29 Ocak 2015 günü Yenişehir ilçesinde meydana gelen gasp olayı ile ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince şüphelilerin yakalanmasına yönelik kapsamlı çalışma yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Yapılan kapsamlı çalışmalar neticesinde 31 Ocak 2015 günü M.A.Ç. isimli şahıs yakalanmış ve şahıs ile yapılan mülakatta olayın bir rent car firmasından kiralık 21 xx 277 plaka sayılı araç ile gerçekleştirildiği tespit edilmiştir. GPS sisteminden takip ile yeri tespit edilen 21 xx 277 plaka sayılı aracın bulunduğu konuma intikal eden ekiplerimiz olayı gerçekleştiren yaşı küçük S.Ç. isimli şahsı yakalamış, daha sonra olayın şüphelileri olan M.Ç. ve Ç.E. isimli şahıslar da yakalanmıştır” denildi.

Yakalanan şahısların gasp ettikleri cep telefonunu H.B.'ye sattıklarını söyledikleri belirtilen açıklamada, “Bunun üzerine ekiplerimizce H.B. isimli şahıs yakalanmış ve yağma edilen cep telefonu ele geçirilmiştir. Olay ile ilgili olarak cumhuriyet savcısının talimatıyla telefonu satın alan H.B. isimli şahıs hakkında 'suç eşyasını satın alma' suçunda işlem yapılmış ve yağma edilen telefon sahibine teslim edilmiştir.

Yakalanan şüpheli şahıslardan yaşı küçük olanlar Çocuk Şube Müdürlüğü'ne teslim edilmiş, yaşı büyük olanlar ise gözaltına alınarak haklarında gerekli adli soruşturma başlatılmıştır” ifadeleri kullanıldı.


(MP-AKK-CC-Y)

HABERE YORUM KAT