1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da GARD İl Kurulu Toplantısı yapıldı
Diyarbakır’da GARD İl Kurulu Toplantısı yapıldı

Diyarbakır’da GARD İl Kurulu Toplantısı yapıldı

Diyarbakır’da, kronik solunum yolu hastalıklarını azaltmak amacıyla GARD İl Kurulu Toplantısı yapıldı.

A+A-

Dünya Sağlık Örgütünün kronik solunum yolu hastalıklarından kaynaklanan ölümleri azaltmak amacıyla hayata geçirdiği Kronik Solunum Hastalıklarına Karşı Küresel İşbirliği Projesi (GARD) kapsamında, Diyarbakır’da GARD İl Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.


Türkiye Kronik Hava Yolu Hastalıklarını (Astım-KOAH) Önleme ve Kontrol Programı Eylem Planı dâhilinde oluşturulan toplantı, Diyarbakır Halk Sağlığı Laboratuvarı Toplantı Salonunda yapıldı.


Diyarbakır Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Doktor Murat Koç başkanlığında gerçekleşen toplantıya, kurul üyesi kurumların temsilcileri katıldı.


Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Koç, toplantıda yaptığı açıklamada, GARD’ın hedefinin kronik solunum yolu hastalıklarının küresel yükünü azaltmak olduğunu söyledi. Koç, “GARD’ın amacı, kronik hava yolu hastalıkları ile savaşmak için geniş kapsamlı bir yaklaşım başlatmaktır. Bu konuda toplumda bir farkındalık oluşturmak amacıyla yapılan çalışmalarda tüm kurum ve kuruluşların işbirliği önemlidir.” ifadelerini kullandı.


Açıklamanın ardından kurul üyelerine önceki kurulda alınan karar ve uygulamalar hakkında bir sunum yapıldı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler