1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'da Galatasaray sevgisi büyük
Diyarbakır'da Galatasaray sevgisi büyük

Diyarbakır'da Galatasaray sevgisi büyük

İki profesyonel takımı olan, 2 milyon nüfuslu Diyarbakır kentinde yapılan araştırmalara göre Galatasaray sevgisi büyük.

A+A-

Küçük yaşlardan beri başlayan Galatasaray sevgisi, kentte diğer takımların sevgisinden ötede. Diyarbakırlı küçüklerin tek hedefi Galatasaray’da oynayabilmek. Bunlarden biriside 10 yaşında iki ayaklarını kullanabilen,hareketli ve duran topların ustası olan Serhat Can Çağlayan,tek hedefinin okul ile Galatasaray takımı.

Diyarbakır’daki futbol antrenörlerinin dikkatini çeken Serhat can Çağlayan, topsuz yapamıyor. Adeta top ile yatıyor top ile kalkıyor. Küçük Çağlayan yaptığı açıklamada, “ 6 yaşından beri futbol topunun peşindeyim. Top oynaladığım günler yok gibi. Her hafta halı sahalarda veya mahallede sokak aralarında meşin topun peşindeyim. Yaşım ilerledikçe kendimi daha iyi futbol oynadığıma inanıyorum. Futbolun inceliklerini biliyorum. Hareketli ve duran toplar  benim gol atmamı engellemiyor. Her iki ayağımıda kullanıyorum. Futbol bilgimi daima saheye saklıyorum.

Birkaç antrenör abimin öğrettikleriyle ikili mücadelelerde top sektirmelerde. Duran ve hareketli atışlarımda gol oluyor attığım toplar. Rakipten top söktüğüm zaman dahada kendime güvenim artıyor. Babam beni birkaç yıl içerisinde futbol seçmelerine katacak. Bir çok kişinin arasından sıyrılıp Sarı – kırmızılı formaya bir an evel kavuşmak istiyorum “ dedi.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler