1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'da futsal heyecanı başladı
Diyarbakır'da futsal heyecanı başladı

Diyarbakır'da futsal heyecanı başladı

Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen okul sporları müsabakaları başladı.

A+A-

Müsabakalar, bölge illerinden gelen çok sayıda öğrencinin katılımıyla Seyrantepe Spor Salonu'nda yapılıyor. Açılış töreni Diyarbakır Vali Yardımcısı Cemal Hüsnü Kansız ile Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Abdullatif Umut'un katılımıyla yapıldı.

Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Abdullatif Umut, okul sporları yıldız erkek-kız gurup maçlarında Mardin, Batman, Siirt, Bitlis, Muş, Van, Hakkari, Şırnak, Şanlıurfa, Malatya ve Diyarbakır olmak üzere toplam 11 ilden 15 takım (7 kız, 8 erkek) toplam 159 sporcunun ter dökeceği grup şampiyonasının üç gün süreceğini söyledi.

Umut şöyle, devam etti: "Bu organizasyonun ilimize verilmesi bizleri oldukça sevindirmiştir. Daha önce Badminton Türkiye Şampiyonası ve Hentbol gurup müsabakaları ilimizde yapılmıştı. Hiçbir aksaklık yaşanmadan şampiyonayı tamamladık. Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen sporcular çok memnun ayrıldılar. Gelen takımlar hem maçlarını sorunsuz bir şekilde oynuyorlar hem de kentimizin güzelliklerini görüyorlar bu da ilimizin tanıtımı için önemli bir fırsattır. Amacımız var olan güzel tesislerimizde daha büyük uluslaraarası şampiyonalarına ev sahipliği yapmaktır."

Diyarbakır Vali Yardımcısı Cemal Hüsnü Kansız ise grup maçları için Diyarbakır'a gelen tüm takımlara başarılar diledi. Vali yardımcısı Hüsnü Kansız, Diyarbakır'ın peygamberler, sahabeler şehri olmanın yanında hoşgörü şehri olduğunu söyledi. Kansız, konuk kafilelerden Diyarbakır'ın tarihi ve turistik yerlerini gezip görmelerini istedi.

HABERE YORUM KAT