1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da evlilik öncesi eğitim programı
Diyarbakır'da evlilik öncesi eğitim programı

Diyarbakır'da evlilik öncesi eğitim programı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne bağlı Melik Ahmet Toplum Merkezi tarafından Aile Eğitim Programı kapsamında evlilik öncesi eğitim çalışması yapıldı.

A+A-

DİYARBAKIR - Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne bağlı Melik Ahmet Toplum Merkezi tarafından Aile Eğitim Programı kapsamında evlilik öncesi eğitim çalışması yapıldı.

Şehitlik Aile Destek Merkezi'nde verilen eğitim, sosyolog Nahide Bingöl ve öğretmen Abdullah Doğan tarafından gerçekleştirildi. Eğitim programı kapsamında katılımcılara evlilik öncesi süreçte çiftlerin birbirlerini daha iyi tanımaları, evlilikle ilgili gerçekçi beklentiler oluşturabilmeleri, birbirleri ile etkili iletişim kurma yollarını keşfetmeleri, olası sorunlarla nasıl baş edebileceklerini bilmeleri ve evliliğe iyi bir başlangıç yapabilmeleri konusunda bilgiler verildi.

Melik Ahmet Toplum Merkezi Yöneticisi Eta Pektaş, yapılan evlilik öncesi eğitim programlarına şuana kadar 300 kişinin katıldığını belirterek, "Eğitimlerde güçlü, işlevsel ve uyumlu bir aile birlikteliğinin sağlanması amaçlanmaktadır. Bu çalışmalar genişletilerek sürdürülecektir" dedi.

HABERE YORUM KAT