1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da esrar operasyonu
Diyarbakır'da esrar operasyonu

Diyarbakır'da esrar operasyonu

DİYARBAKIR- Diyarbakır Kayapınar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çeşitli operasyonlarda 101 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi.

A+A-

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, uyuşturucuyla mücadele kapsamından düzenlenen operasyonda uyuşturucu tacirlere büyük darbe vurulduğu ifade edildi. 16 farklı adrese yapılan operasyonlarda 101 kilogram uyuşturucu maddesinin ele geçirildiği belirtilen açıklamada, "Kayapınar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, özellikle gençleri ve maalesef küçük yaştaki çocukları hedef alan, insanların yaşamlarını tehlikeye atarak insan sağlığı üzerinden kazanç sağlamaya çalışan uyuşturucu tacirlerine yönelik olarak 16 farklı zamanda Kayapınar bölgesinde yaptıkları operasyonlar sonucunda 101,4 kilogram esrar maddesi ele geçirmiştir. Yine halkın sağlığını tehdit eden kaçak sigara konusunda da sık sık operasyonlar yapan Kayapınar polisi son 3 ayda yaptığı 4 farklı operasyonda 1 bin 218 karton sigara ele geçirmiştir.

Halkın sağlığını tehdit eden kişilerin özellikle tercih ettiği okul çevreleri, umuma açık yerler, internet kafeler, park ve bahçeler gibi gençlerin yoğun olarak bulunduğu yerlerde farklı zamanlarda uyuşturucu madde satışı ve kullanımının önüne geçmek için uygulamalar yapmaktadırlar. Yapılan bu uygulamalarda 155 Polis İmdat Hattı aracılığıyla yapılan ihbarlar suçun önlenmesinde büyük önem taşımakta olduğundan, duyarlılık göstererek ihbarda bulunan vatandaşlarımıza teşekkür ederiz" denildi.

HABERE YORUM KAT