1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Erdal Eren için eylem
Diyarbakır'da Erdal Eren için eylem

Diyarbakır'da Erdal Eren için eylem

DİYARBAKIR- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Gençlik Kolları tarafından, 12 Eylül askeri darbe döneminde 17 yaşındayken asılan Erdal Eren'in ölüm yıl dönümü nedeniyle, Diyarbakır E Tipi Cezaevi önünde eylem düzenlendi.

A+A-
CHP Gençlik Kolları Başkanı İrfan İnanç Yıldız, Gençlik Kolları Başkanı Yardımcısı Erhan Çetinkaya, CHP Diyarbakır il yönetimi ve bölge il gençlik kolları, Diyarbakır E Tipi Cezaevi önünde bir araya gelerek, Erdal Eren'in ölüm yıl dönümüyle ilgili protesto düzenledi.
 
12 Eylül askeri darbe döneminde Diyarbakır Cezaevi'nde yaşanan haksızlara değinen Yıldız, "Bugün büyük bir heyecanla geldiğimiz memleketimizin her daim hasret ve özlemle andığımız şehri, kavganın ve mücadelenin şehri Diyarbakır'dayız. İşkencelere, zulümlere, baskılara boyun eğmeyen Diyarbakır'dayız. Bundan tam 34 sene önce bugün, yaşı zorla küçültülüp idama mahkum edilen ve kendisi aramızda olmasa da fikirleri ilk günkü gibi yaşamaya devam eden Erdal Eren, tüm Türkiye gençliğinin kavgasında yaşamaya devam ediyor" dedi.
 
Açıklamanın ardından partililer olaysız şekilde dağıldı.
 
(ÜN-YRT-HA-Y)
 

HABERE YORUM KAT