1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Diyarbakır’da En Çok Tercih Edilen Seferler
Diyarbakır’da En Çok Tercih Edilen Seferler

Diyarbakır’da En Çok Tercih Edilen Seferler

Günümüz modern çağında dünyanın en güvenli ulaşım yöntemlerinden birisi olarak havayolu ulaşımı halen etkisini koruyor.

A+A-

Günümüz modern çağında dünyanın en güvenli ulaşım yöntemlerinden birisi olarak havayolu ulaşımı halen etkisini koruyor. Özellikle de günümüz modern teknolojisinin hızlı gelişimi ile birlikte havayolu ulaşımında insanlara çok daha yüksek bir hız ve çok daha yüksek bir konfor sunuluyor olması ile birlikte yapılan devasa yatırımlar ile birlikte havayolu ulaşımının daha geniş kitlelere hizmet vermesi sağlanıyor. Özellikle Türkiye’de havayolu ulaşım sektörünün daha yaygın bir hale gelmesi ve daha yoğun şekilde tercih dilerek lüks bir ulaşım türü olmaktan çıkması amaçlanıyor. Bu kapsamda son yıllarda hem devlet destekli hem de özel şirketler tarafından gerçekleştirilen devasa havayolu ulaşım yatırımları ile birlikte ülke genelinde havayolu ulaşımı çok daha yoğun şekilde tercih edilmeye başlandı.

Daha ekonomik fiyatlara ulaşan havayolu ulaşımında Türkiye’nin pek çok kentinde çok daha yoğun şekilde ilgi görmeye başladı. Ülke genelinde yeni açılan havalimanları ve havayolu şirketleri tarafından gerçekleştirilen geniş kapsamlı promosyon ve kampanyalar ile birlikte uçak ile seyahat çok daha ekonomik bir hale geldi. Türkiye’de havayolu ulaşımında en yoğun şekilde ilgi oluşan kentler arasında Diyarbakır yer alıyor. Hem iş dünyasından, hem spor dünyasından hem de magazin dünyasından pek çok önemli ismin çıktığı Diyarbakır’dan iş, gezi veya diğer tür sebepler dolayısı ile yapılacak seyahatlerde daha kolay, daha konforlu ve daha güvenli bir ulaşım yöntemi olması nedeni ile uçak ile seyahat daha yoğun şekilde tercih ediliyor.

Havayolu ulaşımında sunulan internet avantajları da bu alanda önemli kolaylıklar sağlıyor. Özellikle de günümüzde internet üzerinden alınan online uçak biletleri ile birlikte çok daha kolay bir havayolu seyahati gerçekleştirebilmek mümkün hale geliyor. Türkiye’de bu alanda oluşan büyük pazarın önemli bir kısmında pay sahibi olan ile Diyarbakır’dan yapılan online uçak bileti alımları ile en çok hangi kente gerçekleştirilen uçak seferlerinin tercih edildiği görülebiliyor.

İstanbul’un ilk sırada yer aldığı Diyarbakır’dan en çok yapılan uçak yolculuğu sıralamasında ikinci sırayı Ankara, üçüncü sırayı ise İzmir alıyor. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Antalya’da listede dördüncü sırada kendisine yer buluyor. Diyarbakır’da havayolu şirketlerinin yoğun ilgi gören uçuşlara daha fazla sefer sayısı koyuyor. Diyarbakır’dan Türkiye’nin pek çok kentine yapılan uçak seferlerinin yoğunluğu ise aşağıdaki gibidir;

Diyarbakır

İstanbul

46,01%

Diyarbakır

Ankara

16,09%

Diyarbakır

İzmir

13,42%

Diyarbakır

Antalya

8,97%

Diyarbakır

Adana

2,93%

Diyarbakır

Bursa

1,52%

Diyarbakır

Samsun

0,73%

Diyarbakır

Kıbrıs

0,65%

Diyarbakır

Dalaman

0,65%

Diyarbakır

Trabzon

0,60%

HABERE YORUM KAT