1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da elektrik kesintileri kış boyu sürecek
Diyarbakır'da elektrik kesintileri kış boyu sürecek

Diyarbakır'da elektrik kesintileri kış boyu sürecek

DİYARBAKIR'da kış mevsiminin gelmesi ile birlikte kentin genelinde saatlerce süren ve halkın tepkisine yol açan elektrik kesintilerinin 2'şer saatli programlı ve dönüşümlü hale getirileceği belirtildi.

A+A-

Kış mevsimi nedeniyle havaların soğuduğu Diyarbakır'da elektrik kesintileri nedeniyle kaloriferlerin çalışmazken, Diyarbakır Valiliği, kesintilerin bundan böyle artık programlı ve dönüşümlü yapılacağını açıkladı. Valilik tarafından yayınlanan çizelgede bugünden itibaren 09.00-23.00 saatleri arasında aralıklarla elektrik kesintilerinin yapılacağı bildirildi. Valilik tarafından yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"Diyarbakır ili şehir merkezi ve kırsalında aşırı elektrik tüketiminden dolayı, gerek TEİAŞ trafo merkezlerindeki trafo yüklerinin maksimum seviyeye çıkması, gerekse dağıtım hatlarımızın kapasitelerinin üstünde yüklenmeleri nedeniyle arızalar meydana gelmektedir. Ayrıca DİSKİ ve Karayolları yol ve köprülü kavşak çalışmalarından dolayı zorunlu olarak kesintiler yaşanmaktadır. Yoğun kış şartlarından dolayı meydana gelen arızlara müdahale gecikmelerin yaşanmaması ve vatandaşlara sağlıklı enerji verilebilmesi için, Şehir Merkezi ve Kırsalı'nda bazı bölgelerde zorunlu olarak programlı ve dönüşümlü elektrik kesintisine gidilecektir."