1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Diyarbakır'da el yapımı patlayıcı ele geçirildi
Diyarbakır'da el yapımı patlayıcı ele geçirildi

Diyarbakır'da el yapımı patlayıcı ele geçirildi

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Dicle ilçesi Kurşunlu köyü yolu üzerinde menfeze yerleştirilmiş yüksek miktarda el yapımı patlayıcı madde bulundu.

A+A-

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, bir ihbarı değerlendiren güvenlik güçleri, düzen halinde yüksek tahribatlı el yapımı patlayıcı madde bulunduğu ifada edildi. Bulunan patlayıcı maddenin olay yerinde kontrollü bir şekilde patladığına yer verildiği açıklamada, "Dicle ilçesi Kurşunlu köyü karayolu üzerinde patlayıcı olduğu değerlendirilen şüpheli bir cisim görüldüğü ihbarı alınmıştır. Yapılan araştırma ve inceleme neticesinde Dicle Kurşunlu köyü yolu üzerinde menfezin altında bir adet telli komutalı el yapımı patlayıcı olduğu değerlendirilen şüpheli düzenek tespit edilmiştir.

07 Mart 2013 günü saat 08.00 sıralarında icra edilen operasyon ile el yapımı patlayıcı madde olduğu değerlendirilen şüpheli düzenek usulüne uygun olarak yerinde kontrollü patlatılmıştır. Söz konusu düzeneğin 2 adet büyük boy mutfak tüpü içerisine sıkıştırılmış, elektrikli fünye ile ateşleme düzenekli, kablo komutalı el yapımı patlayıcı olduğu değerlendirilmiştir. Patlama neticesinde karayolu üzerinde 7 metre, 3 metre derinliğinde patlama çukuru oluşmuştur” denildi.

HABERE YORUM KAT