1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Duman konseri
Diyarbakır'da Duman konseri

Diyarbakır'da Duman konseri

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da albümlerindeki bir şarkıdan dolayı protesto edilen Duman grubu, hayranları ile buluştu. Grubun solisti Kaan Tangöze, "Zaten baştan yanlış anlaşıldık. Parçada öyle alay malay söz konusu değil, tamamen politik siyasi bir parça" ded

A+A-

Diyarbakır'da yaklaşık bir haftadır çeşitli sivil toplum kuruluşlarınca protesto edilen Duman grubu konser için kente geldi. Konser öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan grubun solisti Kaan Tangöze, kendilerini seven, dinleyen, dinleyicileri olan her yere gittiklerini söyledi.

Her yerde çalmak istediklerini belirten Tangöze, "Bu tepkilerde olacak tabi, demokratik söylesinler söyleyeceklerini. Yalnız konser bir güzellik, bir hoşluk, paylaşmak için yapılan bir şey. İstemeyen konsere gelmez, konseri protesto eder, ama gelenler de varsa onların da rahat bir şekilde konseri seyretmelerini sağlamaları gerekiyor. Biz her yere gideriz, eğer dinleyicimiz varsa. Zaten baştan yanlış anlaşıldık. Parçada da öyle alay malay söz konusu değil. Dinden hiç bahsedilmiyor. Konu tamamen politik siyasi bir parça. Biz gitmeye devam edeceğiz. Birkaç yerde konserimiz iptal oldu, çok üzüldük.

Dün Mardin'deydik, çok güzeldi. Bugün Diyarbakır'da çalacağız. O da güzel geçecek. İptal olanlar, yazık yani onlara da. Onlar da kendilerine çeki düzen versinler, bizde gidelim bir daha çalalım oralarda" dedi.
Grup açıklamanın ardından yoğun yağmura rağmen alanı dolduran hayranlarına konser verdi. Konser alanında geniş güvenlik önlemi alındı.

HABERE YORUM KAT