1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da delege eğitimleri başladı
Diyarbakır'da delege eğitimleri başladı

Diyarbakır'da delege eğitimleri başladı

Diyarbakır'da ilk kez ön seçimle belirlenecek belediye başkan adayları için ön seçimde oy kullanacak olan delegelerin eğitim toplantıları başladı.

A+A-

Diyarbakır'da 2014 yerel seçimleri için yarışacak olan belediye başkan adaylarını belirleyecek olan ön seçimlerde oy kullanacak delegelerin eğitim toplantıları başladı.

BDP Diyarbakır İl Örgütü binasında başlayan toplantıların ilk oturumunda Bağlar ilçesine bağlı köylerde belirlenen delegelerle biraraya geldi. İkinci oturumda ise, Bağlar ilçesine bağlı Şehşamil, Mevlana Halid, 5 Nisan ve Selahattin Eyyubi mahallelerinde belirlenen delegeler ile toplantı yapıldı. Vedat Aydın Toplantı Salonu'nda gerçekleşen toplantıya il seçim komisyonu üyeleri ve 800'e yakın delege katıldı.

Toplantıda 2014 yerel seçimlerinin Kürt halkı açısından önemi üzerinde durulurken, ilk kez bu seçimde uygulanacak olan ön seçimin tüm dünyaya örnek teşkil edecek bir model olduğuna dikkat çekildi. Toplantıda ön seçimlerde delegelerin nasıl oy kullanacağının yanı sıra aday belirleme kriterlerine ve ön seçimin nasıl olacağına dair bilgilendirme yapıldı. Toplantılar yarın da devam edecek.
Kaynak: Haberfx

HABERE YORUM KAT