1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Cuma çıkışı Cenevre 2 protestosu
Diyarbakır'da Cuma çıkışı Cenevre 2 protestosu

Diyarbakır'da Cuma çıkışı Cenevre 2 protestosu

Köklü Değişim Dergisi Yazarı Aydın Usalp, "Cenevre 2, kendisine Müslümanları devre dışı bırakmak için planlanan ABD'nin çirkin bir projesidir" dedi.

A+A-
Diyarbakır'da bazı İslami derneklere üye vatandaşlar, tarihi Ulu Cami'deki Cuma namazı çıkışı bir araya gelerek, Cenevre 2 toplantısını protesto etti.
 
"BU MELUN PLAN, ABD'NİN MUTFAĞINDA PİŞİRİLMİŞTİR"
 
Cenevre 2 toplantısının kabul edilemez olduğu yönünde sloganların atıldığı protesto gösterilerinde sık sık tekbirler getirildi. Gösterilerde grup adına basın açıklamasını okuyan Köklü Değişim Dergisi Yazarı Aydın Usalp, Cenevre 2 toplantısının ihanet olduğunu öne sürerek şöyle dedi:
 
"Amerika'nın baskısı ve korkusuyla hareket ederek, ihanet projesi olan bu konferansa katılacaklarını duyuranlara ve bu konferansı destekleyenlere de bir uyarıda bulunmak istiyoruz. Zira feraset sahibi her insan gibi bizlerde biliyoruz ki; şuan Suriye'de devam eden mücadele, hak ile batıl, İslam ile küfür arasında cereyan eden küresel bir mücadeleye dönüşmüştür. Bu sebeple biz diyoruz ki, Cenevre 2 ihanettir; zira Cenevre 2, kendisine boyun bükmeyen Müslümanları devre dışı bırakmak için planlanan Amerikan'ın çirkin bir projesidir. Cenevre 2 ihanettir; zira Cenevre 2, zulmünün ulaşmadığı kasaba, köy ve aile kalmayan mücrim Esed rejimini, benzeri ile değiştirme ve ona yeniden meşruiyet kazandırma çabasıdır. Cenevre 2 ihanettir; zira Cenevre 2, Amerika'nın, Esad rejiminden, kendine ram olmuş muhalefetten ve kandırabileceği direniş gruplarından bir geçiş hükümeti oluşturma çabasıdır. Bu melun plan, ABD'nin mutfağında pişirilmiş, arabulucu olduğu her girişimde Müslümanların ihanete uğramasına vesile olmuş BM'in gözetiminde servis edilmiş gizli bir zehirdir. Kâfir Amerika, Cenevre 2 Konferansı sonrası pratik adımlar atacak ve İslami devrim için savaşan grupların tek tek yok edilmesini isteyecektir. Amerika'nın kucağında doğacak olan geçiş hükümeti ise, belki de muharip bir barış gücünün Suriye'ye girmesine işte böyle kirli bir plan ile izin verecektir"
 
"ZALİM AMERİKA'NIN DEĞİL DE, MAZLUM SURİYE HALKININ YANINDA OLUN"
 
Cenevre 2 konferansının Suriye kıyamına açık bir ihanet olduğunu öne süren Usalp, konferansı destekleyen ülkelere de şu sözlerle seslendi:
 
"Sizler, zorba Esed rejimine karşı direnen kardeşlerinizin aldatılmasını istemiyorsanız. Amerikan projesi olan bu konferansı desteklemekten vazgeçin. Zalim Amerika'nın değil de, mazlum Suriye halkının yanında olun. Çünkü bu sinsi konferans, eşi benzeri görülmemiş zulümlerden sonra, yüz binlerce şehit ve kayıptan, milyonlarca göçten, on binlerce yetim çocuktan sonra, Esed'in ve tüm cürümlerinde ona hamilik yapan Amerika'nın dayatmasıdır. Bu konferans, mazlum Suriye halkının değil, Esed'in ve Amerika'nın çıkarlarına hizmet edecektir. Zira katillerle anlaşma yapan, onlarla masaya oturan, onların kendilerine bahşettiklerine razı olanların sonu herkesçe malumdur" 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum