1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da çöp ev temizlendi
Diyarbakır'da çöp ev temizlendi

Diyarbakır'da çöp ev temizlendi

DİYARBAKIR- Diyarbakır merkez Yenişehir İlçe Belediyesi Temizlik Müdürlüğü, Şehitlik Mahallesi'nde çöp biriktiren bir eve müdahale ederek, evi temizledi.

A+A-

Yenişehir Belediyesi Şehitlik Mahallesi 31. Sokak'ta bulunan tek katlı evden kötü kokuların çıkması üzerine çevre sakinleri Yenişehir Belediyesi Temizlik Müdürlüğüne şikayette bulundu. Bahse konu olan eve gelen temizlik ekipleri evin çöp yığınlarıyla dolu olduğunu gördü.

Müdahale esnasında bir açıklama yapan Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı A. Halik Eyüpoğlu, Temizlik Müdürlüğü çalışanlarının araştırması sonucu söz konusu evin tespit edildiğini komşularının söz konusu evden gelen kokulardan dolayı çok rahatsız olduklarını söyledi.

Eyüpoğlu, “Yaptığımız incelemede bu evin çöplerini atmadığı, dışarıdan da çöpleri evine biriktirdiğini tespit ettik ve derhal müdahale ettik. Çünkü komşular bu kokudan rahatsız oluyorlar. Çöp biriktirmek bir hastalıktır. Buna benzer bir olaya bugüne kadar bizim ilçemizde ikinci sefer tanık oluyoruz. Bu evi ve eşyalarını temizleyip dezenfekte ettikten sonra sahibine geri vereceğiz. Her bireyin sağlıklı ve hijyenik bir ortamda yaşama hakkı vardır. Halkımızın sağlığı açısından tehdit eden bu tür davranışlarda bulunan vatandaşlarımızı uyarıp zabıta müdürlüğümüz veya temizlik müdürlüğümüze bildirmeleri gerekmektedir” dedi.

10 kişilik belediye ekibinin saatler süren çalışması sonucu evden 8 traktör çöp çıkartıldı. Belediye temizlik ekipleri yardımıyla evde sağlıklı bir yaşam ortamı oluşturulması için ev temizlenip ilaçlandı.


(YRT-MO-Y)

 

HABERE YORUM KAT