1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'da çikolatalı basketbol eğitimi
Diyarbakır'da çikolatalı basketbol eğitimi

Diyarbakır'da çikolatalı basketbol eğitimi

Diyarbakır'da 2013 yılında Antrenör Recep Eser önderliğinde Güneydoğu Anadolu Bölgesi Tüm Basketbol Adamları ve Sporcuları Demeği Diyarbakır'daki tüm çocukları spora özendirip Diyarbakırlı çocuklara bilinçli Basketbol eğitimi vermeye başladı.

A+A-

Kentteki tüm 06/17 yaş arası çocuklara sporu sevdirmeyi hedeflediklerini belirten Güneydoğu Anadolu Bölgesi Tüm Basketbol Adamları ve Sporcuları Derneği (GABBASDER) Başkanı Recep Eser Diyarbakır ve Bölge'de sporun özellikle de basketbolün gelişmesi adına eksikliğini hissedilen dernekleşmeyi gerçekleştirerek, kentte ve bölgedeki genç potansiyelin basketbola ilgisinin yeterli düzeyde olmadığını söyledi.

Eser, Kentte bulunan birçok sitede basketbol sahası bulunduğunu fakat bu basketbol sahalarının kullanılmadığını belirterek basketbolün çocuklar için birçok spor dalından daha fazla faydalı olduğunu belirterek, "Amacımızın potansiyeli olan bu çocuklarımızı bulup yetiştirmek ve ilimizi ve bölgemizi temsil etmelerine katkıda bulunmak. Bu amaç doğrultusunda Antrenör Engin Sis, Antrenör Ömer Sözen, Antrenör Mutlu Yıldız ve eski Milli Atlet Naci Sevinçer hocalarımızla beraber spor okulu açıp bu eksikliğin giderilmesinde katkıda bulunma kararını alarak uygulamaya geçirdik" dedi.

Antreman sonrası çikolata GABBASDER Başkanı Recep Eser, "kendilerinin sosyalleşmelerini sağlamak, uygulanan kişisel bakım sistemi, ders takip sistemi, boy ve kilo takip sistemi ve kişiye özel beslenme ve antrenman programları ile hem bedenen hem de zihnen ideal nesil yetiştirmek. Çocuklarımıza verilen basketbol antrenmanlarının ardından kendilerine birde çikolata ikram ediyoruz böylelikle daha çok mutlu olmalarını sağlamaya çalışıyoruz" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT