1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da çiftlere altınları dağıtıldı
Diyarbakır'da çiftlere altınları dağıtıldı

Diyarbakır'da çiftlere altınları dağıtıldı

Diyarbakır'da Erdoğan ve Barzani'nin nikahına katıldığı 400 çifte hediyeleri teslim edildi.

A+A-

Diyarbakır'da Erdoğan ve Barzani'nin nikahına katıldığı 400 çifte hediyeleri teslim edildi. Çiftlere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 400 yarım altın, Barzani ise 400 altın ile 400 bin dolar hediye etmişti.Barzani'nin hediye ettiği ve özel olarak hazırlandığı belirtilen altınların bir yüzünde Barzani'nin ismi diğer yüzünde ise Kürtçe "Kutlu olsun" yazısı yer alıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut
Barzani'nin Diyarbakır'da katıldığı toplu nikah törenindeki çiftlere hediyeleri teslim edildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca 3 gün önce Diyarbakır Dicle Üniversitesi Spor
Salonu'nda düzenlenen törende nikahı kıyılan 400 çifte Başbakan Erdoğan ile Barzani
tarafından verilen hediyeler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla dağıtıldı.

İŞTE TOPLU NİKAH TÖRENİNDEN FOTOĞRAFLAR

PİROZ BE ALTINI

Barzani'nin hediye ettiği ve özel olarak hazırlandığı belirtilen altınların bir yüzünde Barzani'nin ismi diğer yüzünde ise Kürtçe "Kutlu olsun" yazısı yer alıyor.

Barzani'nin dağıttığı 400 altından sadece biri 10 tane küçük altına eşdeğer yani Türkiye'de 2,5'luk diye tabir edilen altın değerinde...

''ALTINI HATIRA OLARAK SAKLAYACAĞIZ''

Nikahı kıyılanlar arasında yer alan Mustafa Denli (29), nikah törenine Başbakan Erdoğan, Barzani, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Bekir Bozdağ ve Beşir Atalay ile bazı bakanlar ve çok sayıda milletvekilinin katılarak şahitlik yaptığını belirterek, törende sanatçılar Şivan Perver ile İbrahim Tatlıses'in düet yaptığını anımsattı.

Törende ayrıca Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Halk Müziği Topluluğu ve sanatçı Bedri Ayseli'nin Türkçe ve Kürtçe parçalar seslendirdiğini kaydeden Denli, çok heyecanlandığı nikah nedeniyle büyük sevinç yaşadıklarını söyledi.

Törende yer aldığı için kendisini şanslı hissettiğini ifade eden Denli, "Kalabalık nedeniyle salonda hediyeleri vermediler. Daha sonra Bağlar Kaymakamımız tarafından vakıfta teslim edildi. Sayın Başbakanımız yarım altın, Barzani bin dolar ile tam altın hediye etti. Bin doları ihtiyacımız olduğu için harcayacağız. Ancak altını hatıra olarak saklayacağız. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Gülsüm Denli (25) ise yaklaşık 15 gün önce evlendiklerini ancak resmi nikah kıymadıklarını dile getirerek, "Nikahımızın orada kıyılması çok heyecan ve mutululuk vericiydi. Keşke herkesin düğünü böyle olsa. Hediyeleri süpriz oldu" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT