1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da cephanelik ele geçirildi
Diyarbakır’da cephanelik ele geçirildi

Diyarbakır’da cephanelik ele geçirildi

DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, kentte Yeni İhya-Der Başkanı Aytaç Baran’ın öldürülmesi ile başlayan ve toplam 4 kişinin hayatını kaybettiği olaylarda değişik çap ve markada 34 silah ile bol miktarda fişek ele geçirildiğini açıkladı.

A+A-

Diyarbakır’da Yeni İhya-Der Başkanı Aytaç Baran’ın öldürülmesinin ardından çıkan olaylarla ilgili soruşturma devam ediyor. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz 9 Haziran günü saat 15.00 sıralarında Yenişehir ilçesi Şehitlik semti 190’ıncı Sokakta bulunan Yeni İhya-Der önünde gerçekleşen silahlı saldırı sonucu dernek başkanının öldürüldüğünü, daha sonra farklı yerlerde çıkan olaylarda 3 kişinin daha yaşamını yitirdiğini açıkladı.
 
27 adrese baskın
 
Çıkan olaylarda 11 kişinin çeşitli yerlerinden yaralandığını kaydeden Solmaz, olayla ilgili soruşturmanın titizlikle sürdürüldüğünü belirtti. Solmaz, olaydan bir gün sonra 27 farklı adrese eş zamanlı operasyon yapıldığını belirterek, 2 gün boyunca çeşitli çap ve markada 34 silah ele geçirildiğini vurguladı. Solmaz, olaydan sonra yapılan çalışmalar ve operasyon sonucunda 7 tabanca, 4 kalaşnikof tüfek, 22 av tüfeği, 1 Uzi marka silah, 27 şarjör, bin 84 adet fişek, 1 dürbün, 3 sopa ve 1 sallama tabir edilen bıçak ele geçirildiğini ifade etti. 
 
18 kişi gözaltı
 
Olaylarda şu ana kadar 18 kişinin gözaltına alındığını belirten Başsavcı Solmaz, şüphelilerin Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin devam ettiğini kaydetti. Başsavcı Solmaz, olayın faillerinin yakalanması amacıyla yürütülen soruşturmanın tüm ayrıntılarıyla çok yönlü olarak devam ettiğini belirterek, “Olası her ihtimal titizlikle araştırılıyor. Soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir” dedi.
 
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açıklamasına göre 27 adrese yapılan baskında 7’si tabanca, 4’ü kalaşnikof, 22’si av tüfeği ve 1’i de Uzi olmak üzere 34 silah ele geçirildi.  (Vatan)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler