1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da cephanelik bulundu
Diyarbakır'da cephanelik bulundu

Diyarbakır'da cephanelik bulundu

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da, geçtiğimiz Eylül'de meydana gelen adam öldürme ve yaralama olayında kullanılan suç aletleri ele geçirildi.

A+A-

Arazideki aramaların ardından ele geçirilen suç aletleri, cephaneliği andırdı.

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı'nca, Bağlar ilçesi Karahan köyünde iki aile arasında 4 Eylül 2014 tarihinde meydana gelen kasten öldürme ve yaralama olayında kullanılan suç aletlerinin ele geçirilmesine yönelik olarak adli makamlardan alınan arama kararına istinaden arama faaliyeti gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, "Bağlar ilçesi Karahan köyünde 2 farklı mahallede icra edilen arama faaliyetine zırhlı araçlar desteğinde jandarma özel harekat timleri, bomba ve mayın arama köpeği, Bağlar İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile KOM ekipleri birlikte katılmış olup arama faaliyeti eş zamanlı olarak 12 noktada icra edilmiştir.

İcra edilen arama neticesinde, bomba ve mayın arama köpekleri Alaz-Ayfi ve Dere tarafından arazide taş yığınları arasına ve toprağa gömülü vaziyette, 1 adet kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet G-1 piyade tüfeği, 1 adet Sten marka makineli tabanca, 1 adet otomatik av tüfeği, 3 adet kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 2 adet G-1 piyade tüfeği şarjörü, 219 adet 7.62 milimetre kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, 125 adet 7.62 milimetre G-1 piyade tüfeği fişeği, 1 adet tabanca şarjörü, 3 adet tabanca kılıfı, 1 adet kütüklük ele geçirilmiştir.

Olayla ilgili olarak adli ve mülki makamlara bilgi verilerek ele geçirilen silah ve mühimmatlara el konulmuş olup, tahkikata devam edilmektedir. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir” denildi.


(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT