1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da çatışmalar yoğun olarak devam ediyor
Diyarbakır'da çatışmalar yoğun olarak devam ediyor

Diyarbakır'da çatışmalar yoğun olarak devam ediyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır Valiliği tarafından merkez Sur ve Yenişehir ilçesinde bulunan 9 mahallede saat 05.00 itibariyle ikinci bir emre kadar ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan operasyonlarda 3 PKK mensubu kişi etkisiz hale getirildi.

A+A-

Diyarbakır Valiliğinin saat 05.00'da ilan ettiği sokağa çıkma yasağından sonra saat 06.00'da kapsamlı operasyon başlatıldı.

Özel harekat polisleri tarafından yürütülen operasyon kapsamında halkın can ve mal güvenliğini tehdit edenlere yönelik çalışmalar başlatıldı.

PKK yandaşlarının barındığı bölgelere giren özel harekat polisleri ile örgüt üyeleri arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 3 YDG-H'li vurularak etkisiz hale getirildi.

Sur ve Yenişehir ilçelerinde sokağa çıkma yasağının ilan edildiği 9 mahallesinde operasyonlar tüm hızla devam ederken, yer yer güvenlik kuvvetleri ile gruplar arasında çatışmaların sürdüğü belirtildi. Polis ekiplerinin operasyon düzenlediği bölgede silah sesleri yankılanıyor.


Valilik kararıyla Sur ilçesinde Cevatpaşa, Dabanoğlu, Fatihpaşa, Hasırlı, Savaş, Gazi Caddesi, Cemal Yılmaz ile Yenişehir ilçesi Feritköşk ve Dicle mahallerinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Yasağın ilan edildiği ilçede barınan ve halkın can güvenliğini tehlikeye atan terörist gruplarının bertaraf edilmesi için geniş katılım ve kapsamlı operasyon devam ediyor.
(AKK-İİ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler