1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da çatışma,hava destekli operasyon başlatıldı
Diyarbakır'da çatışma,hava destekli operasyon başlatıldı

Diyarbakır'da çatışma,hava destekli operasyon başlatıldı

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da akşam saatlerinde kentin birçok noktasında bir araya gelen eli silahlı PKK'lılar, durdurdukları araçları barikat olarak kullanarak, olay yerine gelen polis ekiplerine uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla saldırdı.

A+A-

PKK'lılar bazı bölgelerde de araç yaktı. Kentte hava destekli operayon başlatıldı. PKK'lıların polise roketatarlı ve silahlı saldırı anı İhlas Haber Ajansı (İHA) kameraları tarafından sıcağı sıcağına görüntülendi. 


Edinilen bilgilere göre olay, merkez Bağlar ilçesinde 22.00'da başladı. İlçenin başta Gürsel ve Koşuyolu caddeleri olmak üzere çeşitli bölgelerinde bir araya gelen  PKK'nın şehir yapılanması Sivil Savunma Birlikleri (YPS) mensupları tarafından, araçlar durdurularak, yollar trafiğe kapatıldı.

 

YPS'liler, durdurdukları bazı araçları da sokak girişlerine yatay bir şekilde park ederek, barikat olarak kullandı. Bir süre sonra olay yerine zırhlı araçlarla polis ekipleri geldi. Sokak aralarına ve barikat olarak kullandıkları araçların arkasına pusulanan PKK'lılar, polise uzun namlulu silah, el yapımı patlayıcı ve roketatarlarla saldırdı.

 

Polisin de karşılık vermesi ile çatışma çıktı. Güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasındaki çatışmalar kısa sürede şiddetlendi. Bu sırada PKK'lılar Koşuyolu Parkı civarında bazı araçları ateşe verdi. Dakikalar geçtikçe çatışmaların şiddeti daha da artınca bölgede helikopter destekli operasyon başlatıldı. Polis abluka altında aldığı bölgede PKK'lılar tarafından barikat olarak kullanılan araçları, zırhlı araçlarla yolun kenarına iterek, açtı. Vatandaşlara da evlerinden çıkmamaları yönünde anons yapıldı.


Bölgede çatışmalar sürürken, PKK'lıların roketatar ve uzun namlulu silahlarla polise saldırma anı İHA kameraları tarafından sıcağı sıcağına görüntülendi.


(MP-MK-Y)

HABERE YORUM KAT