1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da caddelere 211 bin ton asfalt serildi
Diyarbakır'da caddelere 211 bin ton asfalt serildi

Diyarbakır'da caddelere 211 bin ton asfalt serildi

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 30 Nisan’dan bu yana kentin bulvar ve caddelerine 211 bin ton asfalt serdi.

A+A-

Yenişehir ve Bağlar’da asfaltlama çalışmalarına devam eden belediye, çalışmalarına ekim ayı sonuna kadar devam edecek. 


Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, asfalt, yol yapım ve bakım çalışmalarını 4 merkez ve 13 kırsal ilçe olmak üzere toplam 17 ilçede 15 bin kilometrelik alanda sürdürüyor.

 

Kent merkezinde iki ekiple asfalt seren, üç ekiple yama yapan, kırsalda her ilçede üçer ekiple çalışmalarını sürdüren Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, nisan ayından bu yana kentin ana arterlerine yaklaşık 211 bin ton asfalt serdi.

 

Kayapınar’ın ardından çalışmaların kaydırıldığı Sur, Yenişehir ve Bağlar ilçelerinde asfalt serim faaliyetlerine devam eden ekipler, Yenişehir ilçesinde Şehitlik ve İstasyon caddesi ile Bağlar ilçesinde Mezarlık caddesinde asfalt serim çalışmalarını tamamladı. Ekipler, Bağlar’da Orhan Doğan caddesini asfaltlamak üzere hazırlıklara başladı.


Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı yetkilileri, nisan ayından bu yana bulvar ve caddelere 155 bin ton asfalt serdiklerini, 56 bin ton asfaltla da yollarda bakım ve onarım çalışması yaptıklarını bildirdi.

 

Yetkililer, programda yer alan çalışmaların tamamlanması, hava koşullarının da uygun olması halinde aciliyetin söz konusu olduğu bulvar ve caddelerde asfaltlama çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.

 

Bundan sonra yapacakları çalışmalarda 40 bin ton daha asfalt dökmeyi hedeflediklerini ifade eden yetkililer, 2015 yılı için öngördükleri 260 ton asfalt serme hedefinin üzerinde programlarını tamamlayacaklarını belirtti.


(MP-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler