1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Büyük çaplı Kaldırım Çalışmaları
Diyarbakır'da Büyük çaplı Kaldırım Çalışmaları

Diyarbakır'da Büyük çaplı Kaldırım Çalışmaları

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir Lise Caddesi’nde devam eden kaldırım çalışmalarını inceleyerek, kent genelinde 100 bin metrekarelik alana kaldırım döşeneceğini söyledi.

A+A-

İlk kademe belediyeleri ile birlikte kent genelinden hummalı bir şekilde kaldırım çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri Lise Caddesi’nde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Çalışma alanlarında incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir kent genelinde 100 bin metrekarelik alanda kaldırım döşeneceğini belirtti.

 

Baydemir’e, DTP Yerel Yönetimlerden sorumlu Mehmet Abbasoğlu, DTP Diyarbakır İl Yöneticisi Celal Yoldaş, Yenişehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Erden, Yenişehir Mahalle Muhtarı Mehmet Demir ve Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler çalışanları eşlik etti. Çalışmalara ilişkin Fen İşleri Daire Başkanı Bülent Uçan’dan bilgi alan Baydemir, ziyaret ettiği esnaf gruplarına büyük bir özen içinde devam eden kaldırım çalışmalarının en geç 10 gün içinde tamamlanacağının müjdesini verdi.

Lise Caddesi üzerindeki esnaflarla sohbet eden Baydemir, belediye çalışmalarını anlatırken, esnafın da görüşlerini aldı. Zozan çay evinde yurttaşlarla oturup çay içen Baydemir, Büyükşehir  Belediyesi ve ilk kademe belediyelerinin ilgili birimlerinin kent genelinde bir çok alanda hummalı bir çalışma yürüttüklerine dikkat çekti.

 

Baydemir Büyükşehir Belediyesi olarak 5 ay içinde 25 bin metrekarelik alanda kaldırım döşerken yıl sonuna kadar 45 bin metrekarelik alana kaldırım döşeneceğini ve ilk kademe belediyeleri ile birlikte toplamda 100 bin metrekarelik alanda kaldırım döşeneceğini söyledi. Dinleyen yurttaşlarda görüşlerini aktarırken, belediyenin yürüttüğü çalışmaları takip ettiklerini ve oldukça memnun kaldıklarını ifade ettiler.