1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da büyük bir oyun oynanıyor
Diyarbakır'da büyük bir oyun oynanıyor

Diyarbakır'da büyük bir oyun oynanıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Genel Başkanı Fırat Anlı Diyarbakır’da yaşanan saldırıları değerlendirerek “Tel Abyad’ı Diyarbakır’a taşımak istiyorlar” dedi.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Genel Başkanı Fırat Anlı Banu Güven’le Artı Haber’e konuk olarak Diyarbakır’da yaşanan saldırıları değerlendirdi.

Anlı, mağdur olanlar suçlu suçlu olanların ise mağdur olarak gösterildiğini belirterek “Tel Abyad’ı Diyarbakır’a taşımak istiyorlar” dedi.

Anlı konuşmasında şunlara değindi.

“Dün IŞİD’i kimler desteklediyse, hangi farklı gelecek kurgusuyla IŞİD’e destek verildiyse bugün Diyarbakır’da aynı zihniyetin başka bir yansımasını görüyoruz. Yani Ortadoğu’da Rojava’da başaramadıklarını Kürt özgürlük mücadelesinin Ortadoğu’da son derece stratejik bir hale gelmesinin özellikle son seçimlerde Türkiye kamuoyu ile büyük bir buluşma, Türkiyeleşme projesinin neler getireceğinin farkında olanlar bu mücadelenin beyni ve kalbi olan Diyarbakır’ı Rojavalaştırmak ya da Ortadoğulaştırmak istiyorlar. Yani verilmek istenen mesaj şu ‘Siz orada başarı elde ediyorsanız biz sizin kalbinize ve beyninize bunu yaparız.’”  (İMC TV)

HABERE YORUM KAT