1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da bomba düzeneği
Diyarbakır'da bomba düzeneği

Diyarbakır'da bomba düzeneği

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da polis ekipleri, MOBESE direğinin altına bırakılan bomba düzenekli piknik tüpünü etkisiz hale getirdi.

A+A-

Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde Bağlar ilçesi Medine Bulvarı Lezgin Avcı Caddesi üzerinde şüpheli bir paket olduğu ihbarı üzerine polis ekipleri alarma geçti.

Bölgeye giden polis ekipleri çevre güvenliğini alarak caddeyi araç ve insan trafiğine kapattı. Güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından olay yerine gelen bomba imha uzmanları incelemelerini yaptıktan sonra karton içinde bulunan ve bomba düzeneği olan piknik tüpünü etkisiz hale getirdi.

Karton içine yerleştirilmiş ve etrafında bomba düzeneği olan piknik tüpünün boş olduğu belirtildi. Düzenekli tüpü olay yerinde inceleyen bomba imha uzmanları, detaylı inceleme için tüpü düzenekleri ile birlikte Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürdü.
Düzenekli tüpün kim veya kimler tarafından konulduğunun tespit edilmesi için MOBESE görüntülerinin de inceleneceği belirtildi. İncelemelerin ardından polis ekipleri caddeyi trafiğe açtı.

HABERE YORUM KAT