1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da bir ilk!
Diyarbakır'da bir ilk!

Diyarbakır'da bir ilk!

Diyarbakır Eminyet Müdürlüğü, polis halk dayanışması için bir iftar yemeği verdi.

A+A-

Polis ile halkı buluşturan iftar yemeği Diyarbakır için ayrı bir önem taşıyor. Genellikle olaylarla karşı karşıya gelen polis ile halk ilk defa böyle bir yemekte biraraya geldi. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nün verdiği iftar yemeğine 1500 kişi katıldı.Diyarbakır halkını 'Gönlümüzdesiniz, soframıza hoş geldiniz' pankartıyla karşılayan polis Diyarbakır'a bir ilki yaşattı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği, polis ile halk dayanışmasına Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç , Ak Parti İl Başkanı Aydın Altaç , Diyarbakır Ak Parti Milletvekil Mine Lök, Diyarbakır Ak Parti Milletvekil Cuma İçten ve Meryem Ana Kilisesi Papazı Yusuf Akbulut da katıldı. İftara davet edilen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir yurtdışında olduğu için davete katılamadı.

İftar öncesi Kürtçe ilahiler okundu. Fazla güvenliğin alınmadığı iftarda halk ile polis içiçe rahat bir yemekte buluştular.Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nün 1500 kişilik iftar yemeğine halk yoğun ilgi gösterdi. Yemeğe gelenler 4 bin kişiyi bulunca, civar restoranlara yönlendirildiler.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT