1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Diyarbakır'da bir askerin şüpheli ölümü
Diyarbakır'da bir askerin şüpheli ölümü

Diyarbakır'da bir askerin şüpheli ölümü

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde 2'nci Mekanize Piyade Tabur Komutanlığı'nda vatani görevini yaparken intihar ettiği iddia edilen er Burak Kasar'ın cenazesi, düzenlenen askeri törenin ardından toprağa verildi.

A+A-

Ailesi tarafından Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınan Kasar'ın naaşı, Derince Merkez Camisi'ne getirildi.Kasar'ın Türk bayrağına sarılı naaşı, burada kılınan cenaze namazının ardından, askeri törenle Derince Merkez Mezarlığı'na götürülerek toprağa verildi.

Kasar'ın dayısı Rıfat Kolivar, yaptığı açıklamada, yeğeni Kasar'ın vefatıyla ilgili bazı basın kuruluşlarında intihar ettiğine dair haberlerin yer aldığını belirterek, "İntihar olayı asla söz konusu değildir. Burada bir olay vardır fakat durumla ilgili soruşturma devam ediyor. Bir silahla vurulmuştur. Konuyla ilgili soruşturma yapılıyor. İntihar ettiğine dair yapılan asılsız haberlere karşı çok tepkiliyiz" şeklinde konuştu.

-"Biz adalete güveniyoruz"-

Kasar'ın eniştesi Şenol Yılmaz da Burak Kasar'ın ağabeyiyle beraber cenazeyi Diyarbakır'dan aldıklarını ifade ederek, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini söyledi.Basında olayın farklı lanse edildiğini dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti:

"Çıkan haberler gerçek dışıdır. Komutanının silahından çıkan bir kurşunla vefat ettiği tespit edilmiştir. Merkez birliğindeki 4 savcının kontrolü altında incelemeler devam ediyor. İntihar olayıyla ilgili bir durumun söz konusu olup olmadığı henüz belli değil. Bu konuda yargıya güveniyoruz. Gelecek vaat eden bir çocuğun vefatı bizi derinden üzdü. İntihar konusunda netleşmiş bir durum söz konusu değil, askeri birlikte soruşturma devam ediyor. Olayın nasıl ortaya çıktığı konusunda net bir bilgi yok. Bunlar gizlilik içinde soruşturuluyor. Biz adalete güveniyoruz" diye konuştu.