1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da binlerin katılımıyla ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ yapıldı
Diyarbakır’da binlerin katılımıyla ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ yapıldı

Diyarbakır’da binlerin katılımıyla ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ yapıldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır’da ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker, bugün burada olanların demokrasiye inananlar olduğunu FETÖ ve FETÖŞ’ün unsurları demokrasiyi istemediklerini belirterek, “Terör örgütü

A+A-

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesinde binlerce kişinin katılımıyla ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ düzenlendi. 150 metre uzunluğundaki dev bayrağın alanda açılmasıyla başlayan mitingde sık sık ‘FETÖ’ya lanet okundu.

Parkorman’da yapılan mitinge AK Parti Genel Başkan yardımcısı Mehmet Mehdi Eker, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Galip Ensarioğlu, Ebubekir Bal, il valisi Hüseyin Aksoy, İş dünyası temsilcileri, STK temsilciler, MHP, CHP, Hür-Dava ve AK Parti heyeti, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mitingde şehit ve gaziler için Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. Mitingde ayrıca siyasi parti il başkanları, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri ve il valisi selamlama konuşması yaptı.

Daha sonra konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker, Amerika bir insanın suç işlemesi durumunda mahkemede halk jürisi kurarak ve hakimin o jüriye danıştığını o şekilde karar verildiğini söyledi. Eker, “Şimdi 79 milyon Türk insanı olan en büyük halk jürisine sorun bu darbenin arkasında FETÖ veya FETÖŞ var mıdır? yok mudur? Bunu siz söyleyin. Bundan daha büyük kanıt ve delil var mıdır. Ortadoğu’da zayıf bir Türkiye kimsenin hayrına olmaz. Türkiye’nin güçlü olması ve demokratik bir rejimle idare edilmesi sadece Ortadoğu için değil Amerika dahil olmak üzere bütün dünya için büyük bir değer olur” dedi.

"FETÖ ve FETÖŞ'ün unsurları demokrasi istemiyor"

Diyarbakır’da kimseyi ayırmadan davet gönderdiklerini anlatan Eker, “Bugün bu meydanda olanlar demokrasiye inananlardır. Sizi selamlıyorum. Demokrasiye sahip çıkan insanlar. Burada bugün bütün siyasi partiler olmalıydı. FETÖ ve FETÖŞ’ün unsurları demokrasi istemiyorlar. Ama terör örgütü PKK, bomba, mayın ve silahlı saldırılarla Türkiye’nin yek vücut olduğu bir dönemde hain ve kirli yüzünü ortaya çıkardı. Demokrasiyle bunların bir işleri yok” diye konuştu.

Miting, daha sonra ilahilerle ve duaların okunmasıyla devam etti.

(BE-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT