1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Berkin açıklaması
Diyarbakır'da Berkin açıklaması

Diyarbakır'da Berkin açıklaması

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da, Gezi olayları sırasında yaralanan ve 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan için basın açıklaması düzenlendi.

A+A-

İstanbul'da Gezi Parkı eylemleri sırasında gaz fişeğiyle başından yaralanan ve 269 günlük yaşam mücadelesini dün kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan için Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesi Ofis semti AZC Plaza önünde basın açıklaması düzenlendi.

Açıklamaya BDP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gültan Kışanak, STK temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı. Burada konuşan Kışanak, Berkin Elvan'ın ölümüne tepki göstererek, “Berkin'i hedef alarak ateş eden ve onun aylarca yaşama tutunmak için mücadele vermesine neden olan ve her nihayetinde dün yaşamanı yitiren sevgili Berkin'in canına kıyanlar sokaklarda elini kolunu sallayarak geziyorlar. Hükümet bir tek polise bile soruşturma açmadı ve bir tek cümle söz bile söylemediler. Bu halk bunu yaşıyor ve görüyor, bir yerlerden söylenen sözler ve politikalarla değil, bizzat duygusuyla, acısıyla ve öfkesiyle bunu yaşıyor” dedi.

Grup, basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı.


(SI-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT