1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Diyarbakır'da bayram öncesi facia önlendi
Diyarbakır'da bayram öncesi facia önlendi

Diyarbakır'da bayram öncesi facia önlendi

DİYARBAKIR - Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Silvan ilçesinde PKK mensupları tarafından hazırlanarak dere yatağına yerleştirilmiş iki piknik tüpü içine plastik patlayıcı ve C 4 ile desteklenen bomba düzeneğinin bulunarak imha edildiğini söyledi.

A+A-

PKK tarafından dere yatağına döşenen bomba düzeneğinin duyarlı bir vatandaş tarafından bulunarak ihbar edildiği belirtildi. Vatandaşın ihbarı üzerine bölgeye giden güvenlik kuvvetleri çevrede önlem aldıktan sonra dere yatağına yerleştirilmiş 2 ayrı piknik tüpünü buldu. Bomba imha uzmanları tarafından yapılan incelemenin ardından piknik tüplerinin plastik patlayıcı ve C 4 ile destekli bomba düzeneği olduğu tespit edildi. İncelemelerin tamamlanmasının ardından bomba düzeneği imha edildi.

Vali Mustafa Toprak, dere yatağına teröristler tarafından döşenen bomba düzeneğinin patladığı yerde 3 metre genişliğinde, 2 metre derinliğinde bir çukur oluştuğunu söyledi. Bomba düzeneğini yerleştirenlerin bulunması için bölgede operasyon başlatıldığı bildirildi.