1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Balkan esintileri
Diyarbakır'da Balkan esintileri

Diyarbakır'da Balkan esintileri

BALKAN Anadolu Derneği'nin organizasyonu ile "Mostar'dan Malabadi'ye Barış Köprüsü Girişimi" adı altında İzmir'den Diyarbakır'a gelen ve aralarında AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait'in de bulunduğu 120 kişilik heyet, dün akşam Kürtçe Türkçe türküler

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Osman Baydemir, dün akşam İzmir'den gelen heyete, Kahvaltıcı Mustafa Restorant'ta yemek verdi. Yemeğe, AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait, Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Balkan Anadolu Derneği Başkanı Ender Öztürk, yöneticileri ve işadamları katıldı.AK Partili Rıfat Sait, Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir'e teşekkür ederek, İzmir'e davet etti. AK Partili Sait ile el ele tutuşan Baydemir, bu daveti kabul ederek, "Hatta Çeşme'ye bile gelirim" sözleri salonda gülüşmelere yolaçtı.

AK Parti İzmir Gençlik Kolları üyeleri, üzerinde Rıfat Sait'in isminin hat sanatıyla Arapça yazılmış bir tablo hediye ettikten sonra heyet buradan Gazi Köşkü'nde düzenlenen 'Sıra gecesine' katıldı. Burada konuklara, çay, leblebi ve patlamış mısır ikram edilirken, söylenen Kürtçe Türkçe türküler eşliğinde halay çekildi. İzmir'den gelen konukların uzun süre halay çektiği gecede, Bursa'dan getirilen Balkan Folklor Ekibi de Balkan Oyunları'ndan bir gösteri sundu. Akşam geç saatlerde AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, İzmir'den gelen konukları Atatürk'ün Diyarbakır'a gelişinde kaldığı Gazi Köşkü'ne gezdirdi. Atatürk'ün kaldığı odalar, kullandığı malzemeleri gezen konuklar, burada bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

HABERE YORUM KAT