1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da aydınlatma seferberliği
Diyarbakır’da aydınlatma seferberliği

Diyarbakır’da aydınlatma seferberliği

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ), ışıl ışıl bir Diyarbakır için aydınlatma seferberliği başlattı.

A+A-

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ), ışıl ışıl bir Diyarbakır için aydınlatma seferberliği başlattı. Bunun için 3,5 milyon liralık 10 yatırım projesi hazırlandı. Bu projelerden 4’ü önümüzdeki günlerde tamamlanarak, hayata geçirilecek. Geri kalanlarının ise yılsonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.


DEDAŞ Diyarbakır İl Müdürü Uğur Yaka, 2015 yılı içerisinde tamamlayarak hayata geçirmeyi planladıkları 10 ayrı orta refüj aydınlatma projelerinin bulunduğunu açıkladı. Şehir girişleri dahil toplam 35 kilometre uzunluğundaki yolda yapılacak aydınlatma yatırımı için 3.5 milyon liralık bir bütçe ayırdıklarını ifade eden Yaka, bunlardan 4 projenin bayram sonrası hayata geçirilmesi için tesis çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.
 
İlk etapta aydınlatılacak yollar


Söz konusu projelerin 16 kilometrelik kısmını oluşturan kısmının bir an önce tamamlanabilmesi için ekiplerin yoğun bir şekilde çalıştıklarını da kaydeden DEDAŞ İl Müdürü Uğur Yaka, “Ekim ayı ortalarına kadar tamamlayacağım bu 4 aydınlatma projesi için bir milyon 850 bin liralık bir yatırım yapacağız. Bu çalışmalar tamamlandığında Laleş bulvarının Diclekent kavşağı ile Araştırma Hastanesi kavşağı arasındaki yol, Şanlıurfa yolu Otogar kavşağı ile Gözeli kavşağı arasındaki yol, Selahaddin Eyyubi Bulvarı Yeniyol Kavşağı ile Mahabat Bulvarı Kavşağı arasındaki yol ile Kamışlı Bulvarı Nevruz Caddesi ile Şanlıurfa yolu bağlantısı arasındaki yol aydınlatılacak” dedi.
 
“Diğer projeler yıl sonuna kadar tamamlanacak”


Yaka, yılsonuna kadar hayata geçirmeyi planladıkları geriye kalan bir milyon 650 bin lira tutarındaki 6 aydınlatma projesinin ise, 19 kilometrelik yolun aydınlatılması ile alakalı olduğunu kaydetti. Yaka, bu projeler içerisinde Elazığ karayolunun Seyrantepe kavşağı ile Batı Çevre Yolu bağlantısına kadar olan kısım ile Silvan karayolunun Seyrantepe Kavşağı ile Dicle köprüsü arasında kalan kısmın da yer alacağını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler