1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da ATT haftası etkinlikleri
Diyarbakır'da ATT haftası etkinlikleri

Diyarbakır'da ATT haftası etkinlikleri

DİYARBAKIR- Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) 22-28 Mart Acil Tıp Teknisyenleri (ATT) Haftası nedeniyle basın açıklaması düzenledi.

A+A-

112 Komuta Kontrol Merkezi önünde basın açıklamasını okuyan Diyarbakır Sağlık-Sen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, 22-28 mart tarihleri arasında kutlanan ATT Haftası, sağlık hizmetlerinin önemli bir kısmını yürüten sağlık çalışanları için ayrı bir önem arz ettiğini söyledi. ATT'ler'in görevlerini pek çok zorluklar içerisinde fedakarca yerine getirdiğini aktaran Ensarioğlu, "Çalışanlar, sorunlarının bir an önce çözüme kavuşmasını beklemektedirler. İnsanların hayatı ile ilgili müdahalelerde bulunan ve bunun için zaman ile yarışan ATT'lerimiz maalesef hak ettikleri değeri görememektedirler.

İnsanların hayatını kurtarmaya çalışan arkadaşlarımızın maruz kaldıkları şiddet sorununa yetkililer bir an önce çözüm bulmalıdır. Emeğe saygı şiddete sıfır tolerans sloganının içi doldurulmalıdır. ATT'lerin sadece hastanelerde değil 112 acil servislerinde de görev aldıkları düşünülürse, çalışanlar bu kadar risk altındayken 112 acil servislerinin riskli birim katsayısından yararlandırılmasına rağmen, halen riskli birim statüsüne alınmaması önemli bir sorundur" dedi. Bu sorunların bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğini savunan Ensarioğlu, “ Hekiminden, hemşiresine, paramediğinden, ATT'ye, şoföründen, memuruna kadar 112 acil servisinde hizmet veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür eder, bu vesileyle tüm ATT'lerin bu anlamlı gününü kutlarım" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT