1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da atamalarda usulsüzlük iddiası
Diyarbakır'da atamalarda usulsüzlük iddiası

Diyarbakır'da atamalarda usulsüzlük iddiası

DİYARBAKIR - Büro Memur-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Necmettin Alaş,"(Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü) Kurum dışından memur getirilerek burada müdür yapılmasına karşıyız" dedi.

A+A-
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nde yapılan atamalarda usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla müdürlük binası önünde toplanan Büro Memur-Sen Diyarbakır Şubesi üyeleri adına basın açıklaması yapan Alaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde birikimli ve çalışkan personellerin açılmış olan merkez ve şube müdürlüklerinde görevlendirilmediklerini ileri sürdü. Alaş,"Kurum dışından özellikle de Milli Eğitim Müdürlüğünden geçici görevle getirlen öğretmenlere bu görevler verilerek, orada çalışan personelin  çalışma şevkini kırmış ve çalışma barışını bozmuştur" ifadelerini kullandı.
 
Alaş, şöyle konuştu:
 
"İl Müdürü burada çalışan personelin hakkını yiyor. Kurum dışından memur getirilerek burada müdür yapılmasına karşıyız. Diğer kamu kurumları ve bakanlıklarda olduğu gibi bu bakanlıkta da görevde yükselme yönetmeliği değiştirilmelidir. Görevde yükselmelerin sınavla kurum içerisinde olmasını istiyoruz."

HABERE YORUM KAT