1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da asfalt çalışmaları başladı
Diyarbakır'da asfalt çalışmaları başladı

Diyarbakır'da asfalt çalışmaları başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yolları asfaltlama çalışmalarına başladı.

A+A-

Eşbaşkan Fırat Anlı, çalışmaları yerinde inceledi ve esnafla görüşerek kaldırım işgalleri konusunda duyarlılık istedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, bu sezon kentte toplam 169 bin ton asfaltla yol çalışması yapacak. Yağmurların durmasıyla birlikte çalışmalara start veren Büyükşehir Belediyesi ilk çalışmayı Selahattin Eyyubi Mahallesi'nde başladı.

Ana arterlerde çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, bu sezon IPA Projesi kapsamında kazı çalışmaları süren Yağmur Suyu Drenaj Sistemi'nin yürütüldüğü alanlarda asfaltlama yapmayacak. Sert geçen kış koşullarında yıpranan yollarda çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, bu sezon ilçelerde de çalışmalar yapacak. Fen İşleri Daire Başkanlığı, asfaltın sağlık üzerindeki olumsuz etkisini bertaraf etmek için tüm işçilere süt ve yoğurt tüketmelerini sağlarken, ayrıca güneşten koruyan şapkalar dağıttı.

Anlı çalışmaları inceledi

Asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı'ya meclis üyesi Felat Özsoy, Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Sevinç, Fen İşleri Daire Başkanı Bülent Uçan ve diğer ilgili birim sorumluları eşlik etti.

Tüm çalışanlara başarılar dileyen Anlı, asfaltta eğimin kaldırım yerine orta refüje yapılmasını istedi. Anlı ve beraberindekiler daha sonra Selahattin Eyyübi Mahallesi'nde esnafı gezdi. Esnafın çay ikram ettiği gezi sırasında Anlı, kaldırım işgalleri konusunda esnaftan duyarlılık istedi.

Esnaf ise Eşbaşkanı aralarında görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Anlı ve beraberindekiler Selahattin Eyyübi Mahallesi Eşit Yurttaş Derneği ile Sarmaşık ve Yoksullukla Mücadele Derneği'ni de ziyaret etti.

HABERE YORUM KAT