1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da asayiş uygulaması
Diyarbakır'da asayiş uygulaması

Diyarbakır'da asayiş uygulaması

DİYARBAKIR - Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nce dün akşam yapılan ‘Huzur ve güven’ uygulamalarında aralarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve çeşitli suçlardan aranan kişilerin de bulunduğu toplam 14 kişi yakalanırken, 3 adet silah ve 34 fişek ele geçir

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Batıkent Kavşağı'nda yapılan yol uygulamasında bir araçta yapılan aramada, bir adet tabanca ve 15 adet fişek ele geçirilirken araçta bulunan M.D.’nin yakalandığı belirtildi.

Açıklamada kentin çeşitli noktalarında da uygulamalara dikkat çekilerek, "Başkasının kimliğini kullanarak hırsızlık olaylarını gerçekleştiren S.Ö. yapılan çalışmalar neticesinde yakalandı. Yenişehir ilçesinde bir iş yerinin klimasının dış ünitesini çalmaya çalışan B.K., H.F., F.A., ve C.K. yakalandı.

Diyarbakır 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nce hırsızlık suçundan aranan M.G. yakalandı. Yaralama suçundan aranan ve 3 yıl 4 ay kesinleşmiş cezası bulunan N.G. yakalandı. Alkollü araç kullanmaktan B.P. hakkında gerekli işlemler yapıldı. 09 Temmuz 2015 tarihinde Şehitlik Mahallesinde meydana gelen yankesicilik olayının şüphelisi M.A. yakalandı. 27 Mart 2015 tarihinde Kayapınar ilçesinde meydana gelen otodan hırsızlık olayında parmak izi tespit edilen şüpheliler Y.H.K ve A.A. yakalandı.

Selahattin Eyyubi Bulvarı’nda yapılan yol uygulamasında 2 ayrı araçta yapılan aramalarda 1 adet Browning marka tabanca, bir adet Pistolef ibareli tabanca ile 19 fişek ele geçilirken, araçlarda bulunan E.Y. ve S.Y. yakalandı" denildi.


(BE-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler