1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da asayiş uygulaması
Diyarbakır'da asayiş uygulaması

Diyarbakır'da asayiş uygulaması

DİYARBAKIR- Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nce dün gece yapılan asayiş uygulamasında çeşitli suçlardan araması bulunan 15 kişinin de aralarında bulunduğu 49 kişi yakalandı.

A+A-

Uygulama çerçevesinde 37 iş yerine denetim yapıldığı belirtildi. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Yenişehir ilçesinde gerçekleştirdikleri asayiş uygulamalarında aralarında çeşitli suçlardan aranan 15 kişinin de bulunduğu toplam 49 şahsı yakalarken, 37 iş yerini denetlediği belirtildi.

Halkın can güvenliği başta olmak üzere huzuru ve güvenliği için asayiş uygulamalarını artıran Diyarbakır polisi, Yenişehir ilçesinde yapılan asayiş uygulamalarında toplam bin 897 şahıs ve 301 araç sorguladı. Açıklamada, "Yapılan uygulama sonucunda tombala oynattığı tespit edilen 1 şahıs ve tombala oynadığı tespit edilen 4 şahıs hakkında işlem yapılırken 1 adet tombala makinesi ele geçirildi. Çeşitli suçlardan aranan 15 kişi yakalandı.

3 şahsa amaç dışı kesici alet taşımaktan işlem yapıldı. 37 iş yerinde denetim yapıldı. Ayrıca aynı saatlerde Narkotik ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün ortaklaşa yapmış olduğu çalışmalarda 11 adet uyuşturucu ecstasy hap, 7 bin 798 paket kaçak sigara, bir ton 228 kilogram esrar maddesi ele geçirildi" denildi.


(BE-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler