1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da asayiş uygulaması
Diyarbakır'da asayiş uygulaması

Diyarbakır'da asayiş uygulaması

DİYARBAKIR- Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından il genelinde asayiş uygulaması yapıldı.

A+A-

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada;

Asayiş Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Bağlar, Kayapınar, Sur ve Yenişehir ilçe emniyet müdürlükleri görevlileri tarafından 2-8 Haziran 2014 tarihleri arasında Diyarbakır il merkezinde huzur ve güvenliğin sağlanması, aranır durumda bulunan şahısların yakalanması, il genelinde bulunan metruk binalar, cadde ve sokaklar üzerinde yapılan uyuşturucu madde ticareti ve sokak satıcılığı yapan şahıs ve organizasyonlar ile özellikle okul önlerinde uyuşturucu satıcılarına yönelik çalışma yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Yapılan önleyici çalışmalarda; kap-kaç, yaralama, hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık suçları başta olmak üzere değişik suçlardan aranan toplam 85 şahıs yakalandı. Ayrıca değişik suçlardan haklarında şüpheli olarak işlem yapılan 144 şahıs yakalandı.

Çalışmalarda 11 adet tabanca ve bu tabancaya ait şarjör ve fişek, 6 kilo 555 gram esrar maddesi, 23 gram toz esrar maddesi, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün 5 ayrı planlı ve projeli operasyonu kapsamında 26 şüpheli hakkında işlem yapılmış, 1 şüpheli şahıs tutuklanmıştır. Dilencilik yapan, cam silen 27'si Suriye vatandaşı toplam 47 şahıs hakkında idari işlem yapıldı. Yapılan uygulamalarda 3 bin 140 araç ile 8 bin 491 şahsın sorgusu yapıldı. Operasyonda ayrıca bin 870 adet kaçak sigara ele geçirildi" denildi.

Açıklamada yakalanan şahısların hakkında yapılan işlemlerden sonra adli mercilere sevk edildiği belirtildi.


(AKK-YHY-Y)

HABERE YORUM KAT