1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da asayiş uygulaması
Diyarbakır'da asayiş uygulaması

Diyarbakır'da asayiş uygulaması

DİYARBAKIR- Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından il merkezinde yapılan asayiş uygulamalarında çeşitli suçlardan aranan 69 kişi, haklarında şüpheli olarak işlem yapılan 75 kişi olmak üzere toplam 144 kişi yakalandı.

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 21-27 Nisan 2014 tarihleri arasında Diyarbakır İl merkezinde huzur ve güvenliğin sağlanması, aranır durumda bulunan şahısların yakalanması amacıyla Asayiş Şube Müdürlüğü ile Bağlar, Kayapınar, Sur ve Yenişehir ilçe emniyet müdürlükleri tarafından il genelinde bulunan metruk binalar, cadde ve sokak üzerinde asayiş uygulaması yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Yapılan uygulamada; kap-kaç, yaralama, hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık suçları başta olmak üzere değişik suçlardan aranan toplam 62 şahıs yakalanmıştır. Ayrıca değişik suçlardan haklarında şüpheli olarak işlem yapılan 75 şahıs yakalanmıştır.

Uygulamalarda; 3 adet tabanca ve bu tabancaya ait şarjör ve fişek, 282 gram ve 3 adet plaka halinde esrar maddesi, 400 adet kaçak sigara, 924 adet uyuşturucu hap elde edilmiştir. Yakalanan şahıslar hakkında yapılan işlemlerden sonra adli mercilere sevk edilmişlerdir” denildi.


(AKK-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT