1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da aranan 5 şahıs yakalandı
Diyarbakır’da aranan 5 şahıs yakalandı

Diyarbakır’da aranan 5 şahıs yakalandı

DİYARBAKIR- Diyarbakır’da çeşitli suçlardan aranan 5 şahıs yakalandı. Konuya ilişkin Diyarbakır Valiliği tarafından açıklama yapıldı.

A+A-

Açıklamada, “Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından suç ve suçlular ile mücadele kapsamında aranan şahısların yakalanması amacıyla operasyon faaliyetleri icra edilmektedir.

Bismil İlçe Jandarma Komutanlığınca icra edilen operasyonlarda, 2013 yılında Karatepe Mahallesi’nde iki aile arasında çıkan silahlı çatışma sonucu 8 kişinin hayatını kaybetmesi olayı ile ilgili olarak 3 yıldır ‘Kasten adam öldürme’ suçundan aranan firari sanık O.E. Bismil İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince düzenlenen operasyon ile yakalanmıştır. Şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştur. Başka bir operasyonda ise ‘Silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan aranan H.P. isimli şüpheli Bismil İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince düzenlenen operasyon ile yakalanmış ve adli makamlara teslim edilmiştir.

Dicle İlçe Jandarma Komutanlığınca icra edilen operasyonda, 2015 yılından bu yana ‘Silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan aranan Y.O. isimli şüpheli Döğer Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerince düzenlenen operasyon ile yakalanmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştur. Ergani İlçe Jandarma Komutanlığınca icra edilen operasyonlarda, 2015 yılından bu yana 3 ayrı hırsızlık suçundan aranan Ö.Z. isimli şüpheli Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerince düzenlenen operasyon ile yakalanmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştur. 2015 yılından bu yana ‘Tasarlayarak adam öldürme’ suçundan aranan S.K. isimli şüpheli Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerince düzenlenen operasyon ile yakalanmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştur” denildi.


(MP-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler