1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'da antrenman sahası sıkıntısı
Diyarbakır'da antrenman sahası sıkıntısı

Diyarbakır'da antrenman sahası sıkıntısı

Diyarbakır'da birçok amatör takım antrenman sahası bulmakta zorlanıyor ve zorluk çekiyor.

A+A-
Diyarbakır'da futbol takımlarının antrenman sahası sıkıntısı devam ederken, yetkililerin bir çözüm bulamaması profesyonel takımların alt yapılarını ve amatör takımları zor durumda bırakıyor.
 
Konu ile ilgi bir açıklama yapan Sabri Demirci , "Diyarbakır Atatürk stadında idmanı yalnızca Perşembe günleri Diyarbakırspor yapar diğer günler hiç kimse bu sahaya giremez.
 
Atatürk stadının yanında bulunan beton sahayı andıran sert bir zemine olan sahada yapılan idmanlar sıhhatli olmuyor o sahada koşulmuyor bile. Beyaz tebeşir stadında ise 7 takım aynı anda ve aynı saatte idman yapıyor. Bir türlü kimseye sıra gelmiyor. Hem maç oynanan hem de idman yapılan sahada amatör futbolcuların durumları içler acısı. Hiç kimse ne yaptığını bilemiyor. Seyrantepe spor kompleksinde ise en iyi zeminli statta, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor hem idmanlarını hem de maçlarını oynuyor. Başka hiç bir takım giremiyor. Sentetik saha ve yanındaki statta Bölgesel amatör lig ve süper ve diğer amatör maçlar oynandığından kolay kolay bu statlarda idmana müsaade edilmiyor.
 
Diyarbakırspor'un idman sahasında yalnızca onlar idman yapıyor. Yetkililerin bu konuya el atmaları gerekiyor. Kentimizdeki idman sahaları genişletilmeli yenileri yapılmalı. Çünkü birçok takım idmanını yapamıyor, yapsa da randımansız bir şekilde yapıyor. Acil çözüm bekleyen bu konuya el atılmalı ve dikkate alınmalıdır" dedi.

HABERE YORUM KAT