1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Anneler Günü yürüyüşü
Diyarbakır'da Anneler Günü yürüyüşü

Diyarbakır'da Anneler Günü yürüyüşü

DİYARBAKIR- AK Parti Diyarbakır Kadın Kolları'nca, “Anneler Günü” nedeniyle yürüyüş düzenlendi.

A+A-
Yürüyüş öncesi açıklamalarda bulunan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, annelerin birbirinden ayır edilemeyeceğini belirterek, bütün annelerin vereceği destekle çözüm sürecinin en kısa sürede sonuçlanmasını dilediğini kaydetti. 
 
 
AK Parti Diyarbakır Kadın Kolları Başkanlığı'nca, “Anneler Günü” nedeniyle yürüyüş düzenledi. Bu çerçevede İstasyon Meydanı'nda bir araya gelen onlarca partili, önce burada halay çekti, daha sonra ise üzerinde “Güçlü Anneler, Güçlü Türkiye Yürüyüşü” yazan pankartla yürüyüşe geçti. “Anneler güçlü, yarınlarımız umutlu”, “Doğu ile batıyı anne gücü birleştirir”, “Herkes ister, anneler inanır ve çözer”, “Cennet annelerin ayakların altındadır” yazılı dövizler de taşıyan kadınlara, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, AK Parti Diyarbakır milletvekili Oya Eronat, milletvekili adayı Netice Arslan ve İl Başkanı Muhammed Akar da eşlik etti.
 
“HALKLARA BİRLİKTE YAŞAMA UMUDU VERDİK”
 
 
AK Parti Yenişehir İlçe Başkanlığı karşısındaki Merwani Parkı'na kadar yapılan yürüyüş öncesinde açıklamalarda bulunan AK Parti Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Evsen, AK Parti'nin 12 yıllık iktidarında hep kucaklayıcı olduğunu belirterek, her hamlelerinde kadınları biraz daha ileriye götürmenin gayesini taşıdıklarını ifade etti.
 
 
30 yıl boyunca yüzleri gözyaşı ile ıslanmış anneleri teselli etmekten daha fazlasını yapmak istediklerine dikkat çeken Evsen, “Çözülemez, yapılamaz denen meselelere eğildik. Bu ülke üzerinde tarih boyunca kardeşçe yaşamış halklarımıza gelecekte de birlikte yaşama umudu verdik. Süreç sayesinde doğulu ve batılı gençlerimiz dağlarda karşı karşıya değil, üniversite sıralarında biraraya geldiler. Birbirlerine namlu doğrulmak yerine, omuz omuza bu ülkenin geleceği için çalışmaya, üretmeye başladılar” dedi.
 
“ANNELERİN ACILARI BİZİM ACILARIMIZ”
 
 
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ise annelerin birbirinden ayırt edilemeyeceğini ve yarıştırılamayacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:
 
 
“Bütün anneler bizim annelerimiz. Tüm annelerin acıları bizim acılarımız. Anneler Günü vesilesi ile ilimizde ve bölgemizde daha fazla huzur, daha fazla barış, daha fazla kardeşlik olmasını diliyorum. Anneler Günü'nü tekrar tebrik ediyorum. Annelerimiz başta olmak üzere, bütün kadınların, bütün hanımefendilerin vereceği destekle sürecin en kısa sürede sonuçlanmasını diliyorum.”
 
 
(MP-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT