1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Ankara'nın Bağları
Diyarbakır'da Ankara'nın Bağları

Diyarbakır'da Ankara'nın Bağları

23 Nisan Çocuk Bayramı, ülke genelinde çok renkli etkinliklerle kutlandı. Bölgemizde ve Diyarbakır'da geçit törenlerinin yanı sıra okullarda birbirinden güzel etkinlikler gerçekleştirildi.

A+A-
Şanlıurfa yolu üzerindeki Şehit Polis Mehmet Erçin İlkokulu öğrencileri de haftalardır sürdürdükleri 23 Nisan hazırlıklarını dün anne ve babalarına ve öğretmenlerine sergilemenin mutluluğunu yaşayan çocuklardan bazılarıydı.
 
 
Renk renk giysileriyle göz kamaştıran küçücük çocuklar, ellerindeki mikrofonlarla izlemeye gelenlerin bayramını kutlarken, veliler de çocuklarının bu mutlu gününü ebedileştirmek için, fotoğraf ve video çekimi için uğraşıyordu.
 
 
Etkinlik baştan sona çocukların inisiyatifi ile gelişti. Ne bir okul yöneticisi ne de öğretmen, mikrofonu alma gereği duymadı. Çünkü küçük çocuklar yaptıkları çalışmalar sonucunda hem konuşmalarını, hem danslarını hem de şiirlerini hiç hata yapmadan izleyenlere sundular.
 
 
Önce 23 Nisan'ın nasıl bayram olduğu anlatıldı. Ardından patates adam, anaokulu öğrencilerinin gösterisinde dile geldi. Sonra da bayrak dansı ve diğer gösteriler. Öğrencilerin “penguen dansı” ve arkasından sahneledikleri “Ankara'nın Bağları” oyunu ise çok büyük beğeni topladı. Tüm öğrenciler gösteri alanından konfetiler ve alkışlarla uğurlanırken, izleyiciler de çok büyük keyif aldı.
 
 
Okul Müdürü Yılmaz Korkutan, böylesi bir etkinlik için emek veren başta öğretmenleri ve öğrencilerine teşekkür ederken, çocukları okuldaki kutlamada yalnız bırakmayan velileri de duyarlı olmaları nedeniyle tebrik etti.
 
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT