1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'da amatörün hali ruhiyesi
Diyarbakır'da amatörün hali ruhiyesi

Diyarbakır'da amatörün hali ruhiyesi

Amator sporlari sadece futbol olarak baz almiyorum 3 yildan beridir Diyarbakır'da sadece buyuk salon var Mardin yolunda halen yikik olan salonun onarilmamasi, yeterince sahanin ve tesislesmenin olmayışı amator sporu etkiler.

A+A-

Amator sporlari sadece futbol olarak baz almiyorum 3 yildan beridir Diyarbakır'da sadece buyuk salon  var Mardin yolunda halen yikik olan salonun onarilmamasi, yeterince sahanin ve tesislesmenin olmayışı amator sporu etkiler.

Kendim eski bir futbolcu olarak  amator sporu izliyorum, gerçekten Diyarbakirda cok yetenekli sporcular var, hoca olarak ta potansiyelimiz gayet iyi ve yüksek.  Eger tesislesmemiz yeterli olursa Diyarbakir'da nice futbolcular, nice hocalarımız liglerde olur. 

Diyarbakırspor 1968 konusuna gelirsek, bu kulüp gerçekten hem yonetim olarak, hem sporcu ve.hoca kalitesi olarak cok iyi bir kulüpleşme yolunda ilerliyor. Bedirhan Akyol amatör, futbola özellikle amatöre gosterdgi ilgiden dolayi tesekur ve takdiri hakediyor. Bu memlekette hiç bir beklentisi olmadan, kendi cebinden amatör spora para harcayan kac kisi var soylermisiniz. Bedirhan Akyol gibi 3 4 kisi ciksaydi şu an Diyarbakirsporun hali bu olmazdi. Bugün  amatore para girdi ne kadar gelişebiliriz mantelite şu "Ben parami aliyim oynasamda okur, oynamasamda olur" bu mantikta gidilrse emin olun su anki amatoru bile ariyacagiz.  Gecmiste 10-15 yil oncesinde amatordeki kalite çok daha yuksekti. Soruyorum bugün amatör  neden bu durumda, Maclar 15- 0, 17-0, 9- 0 gibi çok farklı skorlarla bitiyor. Bu ayıp15 gol yiyen kulüplerin degil, bizzat bizlerin yani hepimizin ayıbidır.

Saygılarımla

Utku ÇETİN

HABERE YORUM KAT