1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır’da Amatör Spor Haftası Etkinliği
Diyarbakır’da Amatör Spor Haftası Etkinliği

Diyarbakır’da Amatör Spor Haftası Etkinliği

DİYARBAKIR –Türkiye’nin tüm kentlerinde farklı tarihlerde start alan “Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri Diyarbakır’da 09 -15 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak. Atıcılık, Atletizim, Karate, Basketbol, Voleybol, Futbol, Futsal, Masa Tenisi, Bisiklet ve

A+A-

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır İl Gençlik Spor Müdürlüğü, Diyarbakır Amatör Sporcular Federasyonu (ASKF ) Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce oluşturulan İl Tertip Komitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü’nce koordine edilen  “Amatör Spor Haftası’ dolu dolu geçmesi bekleniyor.

 

SPOR ETKİNLİKLERİ PAZARTESİ START ALIYOR

“Amatör Spor Haftası’ kutlamaları açılış tören seronimisi 9 Ekim 2017 Pazartesi günü saat 17:00’de Köşkler Şehitlik Kapalı Spor salonunda İstiklal Marşı okunması, açılış konuşması ardından Diyarbakır Halk Oyunları, Türkiye Şampiyonu ekibi gösterisi sonunda açılış gerçekleştirilerek start verilecek. Atıcılık, Atletizim, Karate, Basketbol, Voleybol, Futbol, Futsal, Masa Tenisi, Bisiklet ve Su altı Sporları ile 10 branşta yapılacak etkinliklerin startı ise 10 Ekim’de verilecek. Hafta boyunca çeşitli branşlarda düzenlenecek etkinlikler, en son kapanış programı ise 15 Ekim 2017 Pazar günü yapılacak olan Ulusal ve Uluslar arası Şampiyonalarda Başarılı olan sporculara EN’lerine ödül verilerek törem ve etkinlik son bulacak.

 

ASKF SPORUN “EN” LERİNE ÖDÜL VERİLECEK

Etkinliği son günüde kapanış programı İstiklal Marşı okunması, teşekkür konuşmaları, halk oyunları gösterisi ve sporun “En “leri olan Diyarbakır’da kendi kulübü ve Milli Takım adına katıldığı Ulusal ve Uluslararası Şampiyonalarda başarılı olan sporculara her yıl verildiği gibi bu yılda sporun  “EN’ lerine ödüllerine laik olanlara ödüllerini vererek son bulacak.

 

AMATÖR HAFTASI ETKİNLİK PROĞRAMLARI

 

Amatör Spor Haftası Atıcılık Müsabakası: 10 –11 Ekim 2017 Atış Poligonu

Amatör Spor Haftası Atletizim Müsabakası: 11 Ekim 2017 Atletizim Pisti

Amatör Spor Haftası Basketbol Müsabakası: 09 –15 Ekim 2017 Köşkler Şehitlik Spor Salonu

Amatör Spor Haftası Voleybol Müsabakası: 09 –15 Ekim 2017 Seyrantepe Spor Salonu

Amatör Spor Haftası Futbol Müsabakası:     12 Ekim 2017 1 Nolu Sentetik Çim saha

Amatör Spor Haftası Masa Tenisi Müsabakası: 10 –14 Ekim 2017 Seyrantepe Spor Salonu

Amatör Spor Haftası Karate Müsabakası: 10 –11 Ekim 2017 Seyrantepe Spor

Amatör Spor Haftası Futsal Müsabakası: 09 –15 Ekim 2017 Seyrantepe Spor

Amatör Spor Haftası Bisiklet Müsabakası: 10 –11 Ekim 2017 Seyrantepe Spor Amatör Amatör Spor Haftası Bisiklet Müsabakası: 12 –13 Ekim 2017 75 metre yol

Amatör Spor Haftası Su Altı Spor Müsabakası: 07 Ekim 2017 Eğil Baraj gölü

HABERE YORUM KAT