1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da altın köprüler projesi
Diyarbakır'da altın köprüler projesi

Diyarbakır'da altın köprüler projesi

DİYARBAKIR- Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Altın Köprüler Projesi çalışmaları kapsamında eğitim alan çocuklar ve aileleri ile kahvaltıda bir araya geldi.

A+A-
Bir restoranda verilen kahvaltıya, Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis memurları, Altın Köprüler Projesi'nden faydalanan çocukları ile aileleri katıldı. 
 
Kahvaltının ardından konuşan projeden faydalanan Bahar Güzel, Altın Köprüler Projesi'nde yer almaktan mutlululuk duyduğunu söyledi. Güzel, "Memnunum eğitimcilerden yapılan proje gelecek nesil içinde uygulanmalıdır. Polisten daha önce korkuyordum, polise yaklaşmaktan korkuyordum ama şimdi rahatlıkla yaklaşıyorum. Proje sayesinde korkumu yendim" dedi.
 
Aytencan Gülçimen ise, İl Emniyet Müdürü ve eğitimcilere teşekkür etti. Gülçimen, "Proje kapsamında büyük oranda bir başarı elde ettim. Polislerin bizimle kardeş ilişkisi içerisinde yaklaşımda bulundu. Hiçbir zaman eğitimci duygusunu hissettirmediler. Geçen yıl derslerimde düşüklük vardı. Eğitim veren hocalarımızın sayesinde artık bu düşüklüğü yükselttim. Polis ağabeylerimizle beraber internet ödevlerimizi aynı zamanda yapmaktayız. Proje kapsamında bir çok fırsat elde ettik" dedi.
 
Kahvaltı sonrası proje kapsamında yer alan aileler ve çocuklar Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Mevlüt Akkaya ile hatıra fotoğrafı çekti.
 
Altın Köprüler Projesi kapsamında 8. sınıf öğrencilerine ücretsiz kurs imkanı veriliyor. 
 
(BE-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT