1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da alternatif Hacamat tedavisi
Diyarbakır'da alternatif Hacamat tedavisi

Diyarbakır'da alternatif Hacamat tedavisi

DİYARBAKIR- Geleneksel Hacamat ve Sülükle Terapi Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (Hacamat-Der) tedavi eğitimlerine Diyarbakır'da başlayacak.

A+A-
Hacamatın alternatif tedavi üzerinde 5 bin yıllık bir geçmişi olan, daha önceden keçiboynuzlarıyla yapılan bir tedavi yöntemi olduğunu belirten Hacamat-Der Başkanı İrfan İşler, Türkiye'de bugüne kadar yasal olmayan bu tedavi yönteminin 2014 itibariyle yasal hale geldiğini söyledi. Geçmişteki tedavilerin, hacamat, bal şerbeti ve dağlama şeklinde olduğunu dile getiren İşler, hacamatın bugünkü tanımının, vücudun detoks noktalarının tıbbın bugün belirlemiş olduğu sentez oluşumu olduğunu kaydetti. İşler, hacamatın, iki omuz arasından sırttan başlayıp, vücudun herhangi bir yerinden tedavi maksatlı pıhtılaşmış ve çürümüş olan kanı, vakumlama yöntemiyle vücuttan dışarıya almak olduğunu dile getirdi.
 
"HACAMAT TEDAVİLERİ MİGREN, SİNÜZİT VE BİRÇOK HASTALIĞA DEVA"
Hacamatın tıbba alternatif bir tedavi yöntemi olduğunu dile getiren İşler, "Detoks alternatif tedavi yöntemlerindendir.
 
Kan basıncının artmasına bağlı olarak yüksek tansiyona faydası var. Hacamat ve sülük, sülük tedavilerinde görme kaybı, migren, sinüzit, bel fıtığı, boyun fıtığı, astım, varis, işitme kaybı, kireçlenme ve egzama başta olmak üzere birçok alanda uygulanan tedavi yöntemidir. İnsan vücudunda oluşan hastalıkların geneli kanla ilgili hastalıklardır. İnsan kanının kalitesinin düşmesiyle hastalıklar başlar. Biz buna inanıyoruz. Fıtık bölgelerindeki, kanı alarak temizliyoruz. Fıtık bölgelerindeki uyuşuk ölü hücrelerden oluşan kanı vakumlama yöntemiyle çekerek dışarıya aldığımız zaman o bölgeye temiz kan gidecek ve vücut kendini yenileyerek o hastalıklardan kurtulmuş olacak.
 
Derneğimiz tamamıyla halka bağlı olacak. Üyelik sistemimiz var. Şu an 7 tane üyemiz var ama zamanla artacak. Derneğimize üye olmak isteyen vatandaşlar gelip üye olabilirler. Derneğimiz bünyesinde eğitimlerimiz olacak. Derneğimizde eğitim aldıklarına dair gelenlere sertifikaları da verilecektir" dedi.
 
(BE-YRT-AŞ-Y)
 

HABERE YORUM KAT