1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Diyarbakır'da AKP'den büyük kopuş
Diyarbakır'da AKP'den büyük kopuş

Diyarbakır'da AKP'den büyük kopuş

AKP Diyarbakır İl Gençlik Kollarında görev yapan 27 kişi ve Yenişehir ile Kayapınar Belediyesi’nde AKP’den encümenlik görevi yürüten 2 kişi istifa etti.

A+A-

Gençler yaptıkları açıklamada, “Çözüm sürecinin buzdolabına kaldırılması ve bir taraftan bu acı yaşanırken diğer yandan oy devşirmek adına toplumu kutuplaştırıcı kirli hesapların bir parçası olmamak için biz AK Gençler, AKP’den istifa ediyoruz” dedi.


AKP Diyarbakır İl Gençlik Kollarında, görev yapan yönetim kurulu üyeleri, başkan yardımcıları ve aralarında sandık görevlisi olan 27 kişi ve Yenişehir ile Kayapınar Belediyesi’nde encümen olan 2 kişi istifa etti.

 

Sabah saatlerinde dilekçelerini hazırlayan gençlik kolları yönetim kurulu üyelerinden Asil Ecer, İlhan Yalçın,Ozan Bayram ve Uğur Biroğlu, arkadaşlarıyla beraber toplanarak Diyarbakır’da 7 Haziran seçimlerinde aday gösterilen ancak bu seçimde bağımsız aday olan eski Devlet Bakanı Mehmet Salim Ensarioğlu’nun seçim bürosuna geldi.

 

Burada Diyarbakır’dan bağımsız aday olan eski Devlet Bakanı Ensarioğlu ile görüşen AKP Gençlik Kolları üyeleri daha sonra açıklama yaptı.
 
‘Kutuplaştırıcı kirli hesapların parçası olmamak için istifa ediyoruz’


AKP Diyarbakır il Gençlik Kolları üyeleri adına açıklama yapan Asil Ecer, Diyarbakırlı genç kardeşlere ve özellikle AKP’lilere seslenerek, 1 Kasım 2015 seçimleri için düzenlenen aday listesinde yaşanan 3’üncü sıradaki adayın, aday oluşu sırasındaki traji komik durum yaşandığını belirterek, “Mafyavari istifa krizi sonrasında aday seçiminde oynanan parasal ve ayak oyunları devreye girmesinde ayrıca son günlerde toplumda infial yaratan olayların baş göstermesi sonucu izlenen politikalardan ötürü çözüm sürecinin buzdolabına kaldırılması ve bir taraftan bu acı yaşanırken diğer yandan oy devşirmek adına toplumu kutuplaştırıcı kirli hesapların bir parçası olmamak için biz AK Gençler, AKP’den istifa ediyoruz. Bundan böyle 7 Haziran seçimlerinde canla başla çalışan, haksızlığa uğrayan ama her platformda halkımızın doğrularını söylemekten geri durmayan Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Mehmet Salim Ensarioğlu’nun yanında yer alarak desteğimizi sunacağız” dedi.


Daha sonra konuşan Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı eski Devlet Bakanı Mehmet Salim Ensarioğlu, duyarlı hareketlerinden dolayı katılım sağlayanlara teşekkür ederek, bölgede ciddi sıkıntılar olduğunu söyledi.

 

Ensarioğlu, “Seçim çalışmalarını 10 gündür başladım. Vatandaşa uğradığımda yüzde 50’si bana şuanda doğru yaptın. Çünkü bir kavga var sen bu kavganın tarafı olmamalıydın. Ben bu arkadaşlarımın kararlarına ve açıklamalarına gerçekten bana olan katkıdan değil Diyarbakır ve bölge için attıkları adım için teşekkür ederim. Burada biz barış için göreve talibiz. 10 yıldır halkın beni istemesine rağmen partiler, benden kaçar, nedeni konuşmamdır. Vatandaş bundan memnun ama ana kademe bundan rahatsızdır” diye konuştu.
 
Öte yandan AKP Diyarbakır il gençlik kollarından istifa eden 27 kişinin yanı sıra Kayapınar Belediyesi’nden Abdurrahman Kaymak’ ve Yenişehir Belediyesi’nden encümen olan Hamza Ensarioğlu da AKP’den istifa ettiğini bildirdi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler